tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK: fantastyczne widowisko na Phillip Island w pierwszym wycigu sezonu! Razgatlioglu wygrywa! [RELACJA, WYNIKI]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK: fantastyczne widowisko na Phillip Island w pierwszym wycigu sezonu! Razgatlioglu wygrywa! [RELACJA, WYNIKI]

Autor: Konrad Bartnik 2020.02.29, 06:29 Drukuj

Pierwszym zwycięzcą klasy superbike w sezonie 2020 został Toprak Razgatlioglu, który po fantastycznej walce wyprzedził Alexa Lowesa i Scotta Reddinga. Mistrz świata Jonathan Rea już na początku wyścigu zaliczył upadek, który wykluczył go z dalszej rywalizacji. 

Ci, którzy zdecydowali się zarwać noc i obejrzeć pierwszy wyścig klasy Superbike na pewno nie żałują. Ostra walka do ostatnich metrów, wymarzony początek debiutantów - w ekipach, jak i w całej serii WSBK - oraz dramat faworyta. Jeśli pozostałe wyścigi tego sezonu będą na podobnym poziomie, czeka nas wspaniały rok w mistrzostwach świata motocykli produkcyjnych, bez dominacji żadnego z zawodników.

NAS Analytics TAG

Pole position, po raz 50 w swojej karierze, wywalczył Tom Sykes na BMW, przy okazji bijąc rekord toru. W pierwszym rzędzie zrobiło się bardzo brytyjsko - dołączyli do niego Scott Redding i Jonathan Rea.

 Wyścig zaczął się, jakby reżyserował go sam Alfred Hitchcock. Już na pierwszym okrążeniu, w 9 zakręcie Sykes wywiózł Jonathana Rea na żwirowe pobocze. Rozdrażniony mistrz świata zdołał wrócić na tor i jadąc we wściekłym tempie odzyskać kilka pozycji, przy okazji nie szczędząc łokci wolniejszym rywalom. Niestety, na 17 okrążeń przed metą w zakręcie nr 8 w jego Kawasaki poddał się przód i Rea zaliczył efektowny upadek, kończąc rywalizację bez punktów. Z pewnością będą mieli z Sykesem sporo do wyjaśnienia. 

 Brak mistrza świata absolutnie nie wpłynął na jakość dalszego widowiska. Na 11 okrążeń przed końcem Tom Sykes wyraźnie zajeździł tylną oponę i zaczął mocno tracić tempo. Przepuszczając kolejnych zawodników, ostatecznie ukończył wyścig na 9 pozycji. 

Wspaniały pojedynek w czołówce rozegrali Razgatlioglu, Van Der Mark, Lowes i Redding, a do walki włączał się kilka razy Leon Haslam na Hondzie. Turecki zawodnik prowadził ostrą bratobójczą bitwę z Van Der Markiem, a tuż przed metą w pięknym stylu wmieszali się w to Lowes i Redding. 

Wyścig wygrał debiutujący w zespole Pata Yamaha Toprak Razgatlioglu, za którym na metę, rzutem na taśmę wpadł Alex Lowes, również debiutant w swojej ekipie. Wspaniale zastąpił utytułowanego kolegę jako ambasador Kawasaki i pokazał, że na zielonej maszynie będzie walczył o tytuł. Trzecie miejsce to wspaniały sukces Scotta Reddinga, który w tym sezonie po raz pierwszy jeździ w serii World Superbike. Van Der Mark z Pata Yamaha tym razem tuż poza podium, choć cała czwórka finiszowała w jednej, zbitej grupie. 

 Jutrzejsze wyścigi, jak zresztą cały sezon 2020, zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Przede wszystkim podrażniony Jonathan Rea na pewno będzie chciał odzyskać choć część punktów, na które miał nadzieję po rundzie w Australii. Pozostali zawodnicy z czołówki oraz ich motocykle są w tej chwili na bardzo zbliżonym poziomie. W pierwszej piątce znalazły się maszyn czterech producentów. Najlepszy zawodnik ekipy prywatnej, Loris Baz z Ten Kate Yamaha dojechał na 7 miejscu. Wyścigu nie ukończyli Rea, Fores i Takahashi. Warto również odnotować dobrą postawę Bautisty, który po upadku w kwalifikacjach startował z 15 miejsca, a ostatecznie zajął 6 lokatę, tuż za kolegą z zespołu Haslamem. 

 Jutro przed nami wyścig Superpole oraz drugi wyścig główny. Start transmisji na kanałach Eurosport 2 oraz Eurosport Player od 4.20 rano. Z kolei o 6:00 retransmisja wyścigu klasy Supersport, w którym weźmie udział zawodnik polskiej ekipy Wójcik Racing Team. Wstańcie lub nie kładźcie się spać - naprawdę warto! 

WSBK Phillip Island 2020

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr