tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czer i zoto - zestaw napdowy Yamahy R1 zespou Pata Yamaha [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Czer i zoto - zestaw napdowy Yamahy R1 zespou Pata Yamaha [VIDEO]

Autor: Konrad Bartnik 2020.03.06, 14:24 Drukuj

W krótkim filmie szef mechaników Michaela Van Der Marka z fabrycznego teamu Pata Yamaha, startującego w cyklu WSBK, opowiada o stosowanym przez nich zespole napędowym. Producentami komponentów dla wyczynowej Yamahy R1 są firmy DID oraz Gandini Race.

Szefem ekipy technicznej Michaela Van Der Marka jest Andrew Pitt. Sympatyczny Australijczyk jest nie tylko wykwalifikowanym specjalistą, ale też znakomitym kierowcą wyścigowym. Pitt ma na koncie dwa tytuły mistrza świata klasy Supersport (2001 i 2008), wygrany wyścig w klasie superbike oraz udział w rywalizacji MotoGP. 

NAS Analytics TAG

Andrew opowiedział o zestawie napędowym w Yamasze R1 Van Der Marka. Składające się na niego komponenty - łańcuch oraz zębatki - muszą z jak najmniejszą stratą przenieść na tylne koło 220 KM generowane przez litrowy silnik. Ekipa Pata Yamaha polega na prostych, ale niezwykle wytrzymałych zębatkach włoskiej firmy Gandini Race.  

Złoty łańcuch DID, bardzo podobny do seryjnego montowanego w R1, jest jednak lżejszy i bardziej wytrzymały. Mechanicy zespołu Pata Yamaha poświęcają mu szczególnie dużo uwagi. Jest on dokładnie myty i sprawdzany po każdej sesji, po czym smarowany przed wyjazdem na kolejną. Choć firma DID określiła jego wytrzymałość na 2-3 weekendy wyścigowe, jest on na wszelki wypadek wymieniany na nowy przed każdą rundą. Na jednym łańcuchu Michael Van Der Mark przejeżdża ok. 500-600 km.

Tylna zębatka jest mocowana do koła za pomocą specjalnego uchwytu, którego bolce montowane są w piaście w gumowych tulejach. Ich zadaniem jest łagodzenie skutków reakcji tylnego koła na zestaw napędowy, a żywotność wynosi ok. 700 km. 

Jeśli chodzi o rozwiązania rynkowe, to łańcuchem najbliższym stosowanemu przez ekipę Yamahy jest model DID 520ERV7, wprowadzony niedawno do sprzedaży przez firmę Motor-Land. Jest to następca popularnego modelu 520ERV3 - mocniejszy i bardziej wytrzymały na rozciąganie oraz wstrząsy. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr