tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK: zmiany w kalendarzu rund, Jerez przesunite na wrzesie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK: zmiany w kalendarzu rund, Jerez przesunite na wrzesie

Autor: Konrad Bartnik 2020.03.12, 18:11 Drukuj

Zamieszania związanego z koronawirusem nie uniknęły również zawody World Superbike, choć tu, w przeciwieństwie do MotoGP, zdążono przynajmniej rozegrać jedną pełną rundę. Na pierwszy tegoroczny start w klasie World Supersport 300 będzie musiał niestety poczekać polski zawodnik Daniel Blin. 

Pierwsza runda WSBK w Australii odbyła się bez przeszkód i okazała się wspaniałym widowiskiem. Kolejną, w Katarze, niestety przełożono - choć jeszcze nie wiadomo na kiedy. Podobny los spotkał właśnie zaplanowane na 27-29 marca zawody w Jerez, które miały być pierwszą europejską rundą i jednocześnie pierwszą, w której wystartują również zawodnicy klasy WSS300, w tym Polak Daniel Blin. 

NAS Analytics TAG

Hiszpańską rundę przeniesiono jednak na 23-25 września. Tym samym kolejne wyścigi WSBK zobaczymy dopiero w dniach 17-19 kwietnia w holenderskim Assen. Jest to tak nieodległy termin, że szczerze mówiąc również mamy wątpliwości, czy dojdzie on do skutku.  

Organizatorzy WSBK poinformowali o jeszcze jednej zmianie. Runda we Francji na torze Magny-Cours, zaplanowana początkowo na 25-27 września, odbędzie się tydzień później, w dniach 2-4 października. Ma to związek ze zmianami w kalendarzu MotoGP. 27 września odbywać się będzie GP Aragonii i władze obu serii wyścigowych chcą uniknąć nałożenia terminów, aby dać europejskim kibicom szansę pojawienia się na obu imprezach. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr