tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WMMP Poznań 2010 - runda prawdy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

WMMP Poznań 2010 - runda prawdy

Autor: Lovtza 2010.08.03, 10:26 Drukuj

Najlepsi polscy i europejscy zawodnicy już w tym tygodniu na torze w Poznaniu!

Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski wreszcie zawitają do Poznania. Polscy zawodnicy po trzech wyjazdowych imprezach będą mogli pokazać swoje możliwości na domowym obiekcie, a kibice mają szansę zobaczyć najlepszych zawodników tej części Europy z bliska, ponieważ wyścigi w Poznaniu są rundą Alpe Adria.

Po odwołaniu Modlina najlepsi polscy zawodnicy musieli rozpoczynać zdobywanie punktów od zawodów w Czechach i na Słowacji. Ponieważ wszystkie trzy wyścigi były połączone z Alpe Adria konkurencja była bardzo mocna. Niestety odbija się to też na sytuacji w klasyfikacjach generalnych. Najlepiej w zestawieniu klasy Superbike wygląda Paweł Szkopek, który w każdym wyścigu pokazywał się z dobrej strony i walczył o czołowe miejsca. Reprezentant zespołu Hammel Yamaha jest obecnie trzeci w swojej klasie, ale co ważniejsze wypracował przewagę nad najgroźniejszym rywalem do tytułu Gwenem Giabbanim. W sobotę odbędzie się tylko wyścig zaliczany do WMMP i tam ci dwaj powinni grać pierwsze skrzypce. W niedzielę zawody zaliczane będą też do Alpe Adria i do walki powinni wmieszać się jeszcze rewelacyjny Michal Filla i bardzo szybki Fabrizio Pellizzon. Prawdopodobnie wyścig Superbike będzie znów ozdobą całego weekendu, a polscy kibice liczyć będą też na dobre występy Irka Sikory i Bartka Wiczyńskiego.

W Superstock 1000, pod nieobecność kontuzjowanego Marcina Walkowiaka faworyt jest tylko jeden i nazywa się Andy Meklau. Utytułowany zawodnik dosiadający Suzuki w niedzielę pościga się zapewne z Pellizzonem i Fillą, ale w sobotę najwięcej emocji spodziewać się można w walce o pozostałe miejsca na podium. Adam Badziak, Piotr Betlej i Waldek Chełkowski powinni urządzić niezapomniane widowisko. Niewiadomo jeszcze czy w tej klasie nie wystąpi Irek Sikora, który w Moście pokazał się z dobrej strony.

Już tradycyjnie wielkie nadzieje są wiązane z zawodnikami klasy Supersport. Mamy nadzieję, że właśnie Poznań będzie miejscem, gdzie najlepsi obudzą się z zimowego snu i objadą wreszcie rywali z zagranicy. W zeszłym roku Marek Szkopek, Daniel Bukowski i Mariusz Kondratowicz nie mieli litości dla przyjezdnych i nie biorąc jeńców zajęli całe podium. Przed tymi zawodami faworytem jest Bukowski, który widnieje najwyżej w klasyfikacji generalnej.

We wszystkich trzech klasach Poznań będzie wyznacznikiem formy naszych zawodników na tle kolegów z Alpe Adria. Porażka na własnym podwórku może być trudna do zrozumienia i niestety rzucić cień na kolejne rundy, w których będziemy już sami w Poznaniu bez zawodników AA.

W klasie Junior Superstock 600 szykuje się zacięta walka między Arturem Wielebskim i Sebastianem Zielińskim o prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Obu cisnąć będzie Mateusz Korobacz, który na własnym podwórku będzie chciał wygrać oba wyścigi. Niestety po zamieszaniu z Brna PZM nie wydał komunikatu o zmianie regulaminu i wydaje się, że młodzież w sobotę będzie też punktować w Supersport (wyścig połączony). Czy tak jednak będzie? Czy ktoś odpowiedzialny raczy wreszcie wydać jakąś interpretację regulaminu? Trzymając się tego, co jest napisane od początku roku, to w niedzielę juniorzy także powinni jechać w Supersport.

W klasach Pucharu Polski wyścigi odbędą się już w piątek wczesnym popołudniem. W klasie Rookie 600 wszyscy zastanawiają się, czy Adrian Pasek wygra czwarty wyścig z rzędu. Podopieczny Yamaha POLand POSITION doskonale przyswajał nowe obiekty w Czechach i na Słowacji, dlatego wygrana w Poznaniu może znacząco przybliżyć go do wygranej w całym sezonie i to już na rundę przed zakończeniem rozgrywek.

W Rookie 1000 Krzysztof Kubiś będzie chciał odrobić stracone punkty z Mostu i wrócić na fotel lidera kosztem Klaudiusza Icka. Zadanie może być trudne, ponieważ dzieli ich dziś jedenaście punktów.

W piątek swoje wyścigi rozegrają też puchary markowe Hondy i BMW. Taki układ weekendu jest korzystny szczególnie dla zawodników bawarskiej marki, ponieważ wielu z nich startuje też w WMMP. Zawodnicy pucharów Honda CBR125R i Hornet mają już za sobą pierwsze zawody w Lublinie i teraz przyjdzie im rywalizować na szybkim torze. Jedynym pucharem markowym, który startować będzie w sobotę i niedzielę jest Suzuki GSX-R Cup. Dla zawodników tej serii Poznań będzie pierwszym spotkaniem w tym sezonie i trudno mówić o faworytach. Ciekawostką tych zawodów będzie motocykl przygotowany dla specjalnych gości zaproszonych przez Suzuki i promotora imprezy. Z numerem 25 po torze jeździć będzie oryginalny GSX-R 750 z 1985 roku. Jest to forma świętowania dwudziestych piątych urodzin modelu GSX-R.

Pierwsze treningi odbędą się już w środę, a od czwartku kibice będą mogli pasjonować się kolejnymi kwalifikacjami i wyścigami. Weekendy Alpe Adria, czy wcześniej Pucharu Europy w Poznaniu były zawsze dobrze zorganizowane, z dużą pompą, dlatego może być to ciekawy weekend dla wszystkich kibiców wyścigów motocyklowych. Zapraszamy do gorącego kibicowania!

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę