tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 PZM interpretuje regulamin WMMP
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

PZM interpretuje regulamin WMMP

Autor: Lovtza 2010.09.07, 16:32 2 Drukuj

Już wiadomo jak naliczać punkty w WMMP

Na stronie PZM pojawił się komunikat w sprawie interpretacji przepisów Regulaminu Ramowego wy¶cigów motocyklowych na rok 2010. Zwi±zek precyzuje w nim kwestie, których niejasno¶ć podnosili¶my w naszych publikacjach, w tym system naliczania punktów. Interpretacja ta pokrywa się z naszym postrzeganiem wydarzeń na ostatnich rundach WMMP. Pełna tre¶ć komunikatu:

W zwi±zku z pojawiaj±cymi się w±tpliwo¶ciami co do interpretacji zapisów Regulaminu Ramowego wy¶cigów motocyklowych na 2010 rok, wyja¶niamy:

1/ Zawodnik zdyskwalifikowany lub wykluczony z jakichkolwiek powodów z wy¶cigu, otrzymuje do klasyfikacji indywidualnej 1 pkt. za najlepszy czas treningowy. Nie otrzyma natomiast 1 pkt. za najlepszy czas jednego okr±żenia w wy¶cigu.

2/ Jeżeli wy¶cig zostanie przerwany przed ukończeniem trzeciego okr±żenia i nie będzie wznowiony, zawodnik otrzymuje 1 pkt. za najlepszy czas treningowy. Nie otrzyma natomiast 1 pkt. za najlepszy czas jednego okr±żenia w wy¶cigu.

3/ Jeżeli wy¶cig zostanie przerwany przed ukończeniem 2/3 dystansu i nie będzie dokończony, zawodnik otrzyma punkty za najlepszy czas treningowy i najlepszy czas jednego okr±żenia w wy¶cigu w pełnej wysoko¶ci.

4/ Je¶li na rundzie odbywaj± się dwa wy¶cigi danej klasy, zawodnik tylko raz otrzymuje punkt za najlepszy czas treningowy, który będzie doliczony do wyniku pierwszego wy¶cigu, w którym ten zawodnik uczestniczył. Punkt za najlepszy czas jednego okr±żenia przyznany będzie za każdy rozegrany wy¶cig.

5/ Jeżeli zawodnik z jakichkolwiek powodów nie zaj±ł swojego pola startowego, wynikaj±cego z czasu uzyskanego w treningach kwalifikacyjnych, pozostaje ono wolne i nie będzie zajęte przez innego zawodnika. Dotyczy to także wy¶cigu klas poł±czonych.

6/ W punktacji do Formuły X-Treme należy również uwzględnić punkty zdobyte przez zawodnika za najlepszy czas treningowy i najlepszy czas jednego okr±żenia w wy¶cigu.

7/ Zasady podane w punktach 1 – 4 obowi±zuj± również w wy¶cigu Pucharu Suzuki GSX-R.

Przypominamy jednocze¶nie, że nie wolno zmieniać obowi±zuj±cych zasad i przepisów zawartych w RSM, Regulaminie Ramowym na 2010 r. i w Regulaminie Uzupełniaj±cym zawodów, zatwierdzonych przez Główn± Komisję Sportu Motocyklowego.

W przypadku jakichkolwiek niejasno¶ci interpretacyjnych, osob± kompetentn± do ich wyja¶nienia jest delegat GKSM, obecny na zawodach.

NAS Analytics TAG

Reklama


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: sprawiedliwy 09/09/2010 19:42

juz poprawili.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę