tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 VIII finał akcji Motorowi Mikołaje z Sochaczewa NAS Analytics TAG
2019 12 02 KTM Power Shopping billboard
NAS Analytics TAG

VIII finał akcji Motorowi Mikołaje z Sochaczewa

Autor: Informacja prasowa 2015.12.11, 12:05 Drukuj

Motocykliści ubrani w stroje Mikołaja rozdawali paczki dzieciom oraz odwiedzili najbardziej potrzebujące rodziny. Zajrzeli również na oddział pediatryczny w Szpitalu Powiatowym wywołując uśmiech na twarzach chorych dzieci.

"Motorowi Mikołaje" - bo tak nazywa się akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Motocykliści Sochaczewa (SMS Sochaczew) - już po raz VIII przygotowali paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących rodzin. W przygotowaniach akcji wzięli również udział przyjaciele stowarzyszenia - klub Loose Brothers FG oraz pozostali motocykliści z powiatu sochaczewskiego. Honorowy Patronat nad akcją objął Burmistrz Miasta Sochaczew.

NAS Analytics TAG

Po weryfikacji listy, którą otrzymaliśmy z MOPSU - wybraliśmy prawie 40 mniej zamożne rodziny, które najbardziej potrzebują wsparcia - na pytanie jak SMS Sochaczew znajduje takie rodziny odpowiedział Krzysztof Markiewicz, Prezes SMS.

Wiele tygodni przed finałem motocykliści kwestowali na ulicach Sochaczewa, zbierając datki finansowe, które przeznaczone zostały na zakup zabawek i produktów, które znalazły się w paczkach. Nie zabrakło również firm, które wsparły akcję owocami, słodyczami, artykułami chemicznymi i kosmetykami, sokami i żywnością.

W ramach akcji "Motorowi Mikołaje" Stowarzyszenie zorganizowało dla mieszkańców bardzo ciekawe spotkanie z podróżnikami motocyklowymi w Kramnicach "Od Nordkapp po Gibraltar - wyprawy Maćka i Kamila" gdzie tłumnie przybyli słuchacze również mogli wrzucić do mikołajowej puszki przysłowiową złotówkę.

Motorowi Mikołaje to silna grupa ludzi, których łączy nie tylko pasja do jazdy na 2 kółkach, ale również chęć pomagania innym. Kilka dni przed finałem, motocykliści spędzili wiele godzin segregując i pakując paczki.

Zobaczyć uśmiech na twarzy dziecka - to nagroda za cały trud włożony w przygotowanie akcji - powiedział jeden z członków SMS Sochaczew biorący udział w przygotowaniach kolejny rok.

W niedzielę 6 grudnia nastąpił finał akcji. Motocykliści zebrali się pod marketem Kaufland oraz na placu Kościuszki gdzie na dzieciaki czekała niespodzianka w postaci drobnych upominków. Następnie na swoich Moto-Reniferach wyruszyli do wybranych rodzin przekazując im paczki świąteczne.

W domach które odwiedzaliśmy często pojawiały się łzy wzruszenia i radość. Byliśmy bardzo miło powitani - szczególnie przez dzieci - powiedział jeden z członków Loose Brothers FG.

Motocykliści nie zapomnieli również o dzieciach, który ten świąteczny czas spędziły na oddziale pediatrycznym w Szpitalu Powiatowym.

Myślałem, że Święty Mikołaj mnie tu nie znajdzie - a tu tylu Mikołajów!" - powiedział sześcioletni Adaś patrząc na misia wręczonego od Motorowych Mikołajów.

Uczestnicy akcji postanowili również pobić swój rekord z poprzedniego roku i odpowiadając na pytanie "ilu Mikołajów zmieści się w jednej windzie?" - tym razem weszło aż 23! Na szczęście nie zagrażało to bezpieczeństwu mimo dużych mikołajowych brzuchów.

W imieniu członków SMS Sochaczew oraz współorganizatorów i partnerów, jesteśmy niezmiernie wdzięczni mieszkańcom oraz wszystkim firmom i darczyńcom, którzy wsparli tegoroczną edycję Motorowych Mikołajów. To dzięki Wam ta akcja ma sens i możemy dotrzeć do aż tak dużej ilości rodzin i dzieci. W tym roku udało nam się przygotować ponad 400 paczek i prawie 40 rodzin obdarować najpotrzebniejszymi zakupami świątecznym. Dziękujemy serdeczne i zapraszamy do wspierania akcji za rok - podsumował akcję Krzysztof Markiewicz, Prezes SMS Sochaczew.

Foto: Motocykliści Sochaczew

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę