tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ural Baikal - limitowana zimowa edycja wyprawowa z wzkiem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ural Baikal - limitowana zimowa edycja wyprawowa z wzkiem

Autor: Konrad Bartnik 2017.10.16, 11:11 Drukuj

Ural zaprezentował model Baikal - limitowaną edycję motocykla z wózkiem, inspirowaną zimowymi wyprawami po skutym lodem syberyjskim jeziorze. Oprócz specjalnego wykończenia, znajdziemy tam wyposażenie pozwalające na przeżycie w bardzo ciężkich warunkach.

Słynne syberyjskie jezioro Bajkał to największy na świecie zbiornik słodkiej wody, który w zimie zamarza, tworząc długą na ponad 600 km taflę wytrzymałego lodu. Wytycza się tam wiele sezonowych tras dla aut, popularne są również zimowe wyprawy motocyklami z koszem. Panują tam wtedy ekstremalne warunki, temperatura spada często do -40 stopni Celsjusza, wieją potężne wiatry, a lód bywa nieprzewidywalny. Z myślą o tym nieprzyjaznym otoczeniu stworzono limitowaną edycję Urala z koszem - Baikal.

NAS Analytics TAG

Motocykl otrzymał specjalny wzór malowania, nawiązujący do barwy jeziora - na metalicznym, ciemnoniebieskim tle umieszczono pomarańczowe akcenty, m.in. wzór fragmentu mapy. Poza walorami wizualnymi zadbano o przydatność Urala do wypraw na zamarznięty akwen. Na wyposażeniu standardowym znajduje się napęd na dwa koła (tył motocykla oraz koło wózka bocznego) oraz ceramicznie wzmocnione wszystkie błotniki plus dno wózka, chroniące przed ostrymi kawałkami lodu lecącymi spod kół. Wózek boczny wyposażony jest również w masywny zderzak. W specjalnych uchwytach znajdziemy łopatę i topór do lodu, wykonane ze stali węglowej.

Producent zadbał też o drobiazgi - we wnętrzu kufra umieścił duże opakowanie wodoodpornych zapałek, a na obudowie wózka specjalny bezprzewodowy głośnik, uprzyjemniający pobyt w głuszy muzyką z drugiego końca świata. Do napędu Urala Baikal zastosowano dobrze znanego, 41-konnego boksera na wtrysku, o pojemności 750 cm3, malowanego na kolor srebrny. Motocykl w tej wersji wyprodukowany będzie w limitowanej ilości 45 sztuk i dostępny w katalogowej cenie ok. 61 tysięcy zł.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr