tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ice Run - syberyjska przygoda na zamarznitym jeziorze Bajka
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ice Run - syberyjska przygoda na zamarznitym jeziorze Bajka

Autor: Konrad Bartnik 2017.11.15, 16:10 Drukuj

W marcu przyszłego roku startuje szósta edycja imprezy Ice Run, w czasie której uczestnicy pokonują na motocyklach Ural z koszem piekielnie trudną, ale również piękną trasę po zamarzniętym jeziorze Bajkał. Zapisy właśnie ruszyły, więc wy również możecie się tam znaleźć!

Pierwsze wzmianki o rajdzie Ice Run dotarły do nas przy okazji zbierania informacji o Uralu Baikal, limitowanej wersji wyprawowej motocykla z koszem, inspirowanej m.in. tą właśnie imprezą. W zasadzie ciężko nazwać Ice Run rajdem, jest to po prostu ekstremalna wyprawa w ciężkich warunkach, przy średniej temperaturze -20 stopni, w której uczestnicy mają szansę zmierzyć się ze swoimi osobistymi ograniczeniami i zdobyć tonę wspomnień na resztę życia. Biorą w niej udział dwuosobowe teamy, składające się z kierowcy i siedzącego w wózku bocznym nawigatora, przy czym można w każdej chwili dowolnie zamieniać się miejscami.

NAS Analytics TAG

Impreza będzie trwała 15 dni, w czasie której uczestnicy przejadą na motocyklach Ural ponad 2000 km po zamarzniętym jeziorze i jego okolicach. Bajkał to miejsce niezwykłe, największy zbiornik słodkiej wody na świecie, położony w samym sercu Syberii. Jest jednocześnie najgłębszym jeziorem na kuli ziemskiej - ma ponad 1600 metrów! Dzięki surowym zimom jest przez dużą część roku pokryty grubą warstwą lodu, na którym wyznaczane są szlaki komunikacyjne. Ice Run startuje w marcu, czyli w czasie, kiedy na powierzchni mogą pojawiać się już pojedyncze pęknięcia, co znacząco podnosi poziom adrenaliny.

Uczestnicy otrzymają nawigację GPS z zaznaczonymi punktami, do których będą starali się dotrzeć różnymi trasami. Będą tam również zaznaczone miejsca, których zdecydowanie lepiej unikać. Prowadzenie motocykla z koszem po lodzie jest dokładnie tak trudne, jak na to wygląda. Dlatego każdy kierowca przed startem rajdu odbędzie trzydniowe szkolenie z tego zakresu. Warto dodać, że sam lód skuwający jezioro Bajkał ma wiele odmian - od wygładzonej wiatrem lustrzanej powierzchni, przez chropowate muldy po wielkie bloki, które należy omijać szerokim łukiem.

Oczywiście oprócz samej jazdy będzie to kilkanaście dni integracji z ludźmi z całego świata, ze wspólnymi ogniskami pod rozgwieżdżonym niebem, wędkowaniem w przeręblach i słynną banią, a wszystko to naturalnie podlane morzem rosyjskiej wódki. Koszt uczestnictwa to ok. 20 tysięcy zł od dwuosobowego teamu i zawiera w sobie wynajem odpowiednio wyposażonego motocykla, towarzystwo wozu technicznego 4x4 i jeszcze coś - jest to impreza z przesłaniem, zwracająca uwagę na problem ochrony klimatu, więc organizatorzy przekazują ok. 4000 zł od teamu na konta kilku organizacji ekologicznych. Na najbliższy Ice Run można zapisać się na oficjalnej stronie imprezy.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr