tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pozdrowienia z Rosji. Ural z koszem w bizantyjskim stylu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pozdrowienia z Rosji. Ural z koszem w bizantyjskim stylu

Autor: Janusz Bbenek 2019.06.02, 09:54 Drukuj

Pojazdy marki Ural to, mimo wiekowej techniki, wciąż najpopularniejsze motocykle z koszem na świecie. Projekt "From Russia with Love" z warsztatu Le Mani to próba wydobycia esencji rosyjskiej duszy - wojskowej surowości zamiłowania do przepychu.

Nie da się ukryć, że motocykle Ural to pojazdy o bardzo archaicznej budowie. Kilkadziesiąt lat ewolucji, nowe rozwiązania i części, a nawet nowoczesne komponenty od takich dostawców jak Brembo i Sachs nie zmienią faktu, że konstrukcja ta wywodzi się wprost z BMW R71 z 1938 roku. Technologiczne i stylistyczne zacofanie Urali są jednak dużym polem do popisu dla twórców customów.

NAS Analytics TAG

Custom 2WD Ural Sidecar Motorcycle Front 740x537

Jednymi z nich są Gary Capone i Scott Avery z warsztatu Le Mani, którzy zajęli się przebudową Urala z koszem z 2006 roku, z napędem 2WD - również na koło wózka. Prace rozpoczęli od demontażu całości do ostatniej śrubki, inspekcji ramy, napędu oraz wszystkich części, a także usunięcia niepotrzebnych z nich. Na nowo zaprojektowali zawieszenie wózka i jego błotnik, który porusza się teraz wraz z kołem i wahaczem, dzięki czemu nie potrzebuje dużego prześwitu.

Od nowa wykonano wiele elementów nadwozia, takich jak tył motocykla, z tunelem na tylną lampę, czy charakterystyczny "garb" z oparciem pasażera w wózku, będący hołdem dla starych sportowych aut. Zastosowano wiele szlachetnych materiałów - skórę, impregnowane płótno, drewno oraz mosiądz, z którego wykonano wiele detali, m.in. wsporniki lusterek, wspornik kierownicy czy obudowę centralnego zegara.

Custom 2WD Ural Sidecar Motorcycle Gauges 740x476

Gary Capone zajmował się wcześniej projektowaniem wnętrz, a wyniesione stamtąd zamiłowanie do szczegółu widać w jego motocyklach. Grawerowane pokrywy głowic cylindrów, perfekcyjne malowanie, zawierające m.in. rosyjskie godło, obszycie kanapy i fotela w wózku, lampy z żółtymi kloszami - to wszystko zachwyca. Ural z koszem otrzymał nazwę "From Russia with Love", czyli tytuł jednego z filmów o Bondzie, który idealnie oddaje nieco łobuzerski i steampunkowy, ale pełen przepychu charakter tej maszyny.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr