tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trzykoowy motocykl Kawasaki na szkicach patentowych. Tak ma dziaa dwukoowa przednia o
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Trzykoowy motocykl Kawasaki na szkicach patentowych. Tak ma dziaa dwukoowa przednia o

Autor: Alonzo 2021.01.17, 01:04 2 Drukuj

Yamaha Niken będzie miała niedługo nowego brata. Wyciekły szkice patentowe, na których widać, że Kawasaki intensywnie pracuje nad dwukołową przednią osią w motocyklu.

Piaggio MP3, Yamaha Niken, czy Kymco CV3. Teraz wnioski patentowe, dotyczące dwóch kół z przodu motocykla, złożyło Kawasaki. Co prawda patent koncentruje się tylko na przednim podwoziu, zainstalowanym w konwencjonalnej kolumnie kierownicy. Jednak sam fakt pojawienia się takich rysunków pokazuje, nad czym pracują teraz "zieloni".

NAS Analytics TAG

Motocykle trzykołowe oferują większą stabilność i przyczepność, które przydają się na śliskiej nawierzchni lub w przypadku mniej doświadczonych motocyklistów. Patent Kawasaki nasuwa podejrzenia, że producent pracuje nad dwukołowym rozwiązaniem z przodu, które w łatwy sposób można byłoby dostosować do każdego motocykla. Systemy w Nikenie i w MP3 mają rozbudowane systemy przechylania, złożone z dwóch równoległych belek, które poruszają się poprzecznie wzdłuż motocykla. Trudno to sobie wyobrazić na podstawie opisu słownego, dlatego tutaj jest film, który wyjaśnia to na przykładzie odsłoniętego zawieszenia Nikena:

W przypadku Kawasaki system pochylania kół i przednie "przeguby" są umieszczone na dole zestawu przednich widelców. Dzięki temu dwa koła pochylają się, jakby były jednym elementem i przyjmują ten sam kąt pochylenia, co reszta motocykla. Wadą jest to, że w projekcie Kawasaki system ten znajdowałby się przed elementem resorującym, co mogłoby skutkować osobliwym zachowaniem przy dużej masie tego układu.

Oto odnośniki do szkiców patentowych Kawasaki:

rysunek 1

rysunek 2

rysunek 3

rysunek 4

rysunek 5

rysunek 6

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr