tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trumph i Kalex testuj nowy motocykl GP klasy Moto2
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Trumph i Kalex testuj nowy motocykl GP klasy Moto2

Autor: Konrad Bartnik 2018.01.21, 13:26 2 Drukuj

Od sezonu 2019 Triumph będzie oficjalnym dostawcą silników dla klasy Moto2 w MotoGP. Trzycylindrowe jednostki trafiły właśnie do firmy Kalex, produkującej podwozia, która w tej chwili przeprowadza testy gotowego motocykla na hamowni.

Bazowa jednostka napędowa to trzycylindrowiec o pojemności 765 cm3, pochodzący z modelu Street Triple RS. Został on oczywiście poddany znacznym ulepszeniom, które podniosą jego osiągi do poziomu wymaganego przez teamy Moto2. Ma on zmodyfikowaną głowicę, zapewniającą lepszy przepływ gazów oraz tytanowe zawory i twardsze sprężyny zaworowe, zdolne wytrzymać podwyższone maksymalne obroty. Wydłużono też pierwszy bieg i dodano w pełni regulowane, wyścigowe sprzęgło. Zmieniono też kształt osłon silnika, by zmniejszyć jego szerokość. Odpowiednią elektronikę sterującą dostarcza firma Magneti Marelli.

NAS Analytics TAG

Firma Kalex, najważniejszy producent podwozi w klasie Moto2, otrzymała właśnie od Triumpha nowe silniki i rozpoczęła testy na hamowni. Na poniższym filmie można zobaczyć, jak wyglądało pierwsze odpalenie gotowego motocykla. Ten rok będzie dla obu firm rokiem intensywnych prób przed startem kluczowego sezonu 2019. Poza wszystkim, musimy przyznać, że wspólne dzieło Triumpha i Kalexa wygląda znakomicie!

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr