tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tak powstają arcydzieła - wizyta w fabryce Kalex

Tak powstają arcydzieła - wizyta w fabryce Kalex

Autor: Konrad Bartnik 2018.01.13, 09:53 Drukuj

Niemiecka firma Kalex to potentat w produkcji ram i zawieszeń do motocykli sportowych. Z jej produktów korzysta większość ekip w wyścigach Moto2. Zobaczcie, jak od kuchni wygląd produkcja wyczynowych maszyn.

Mistrzostwa Świata Moto2 zostały tak zdominowane przez firmę Kalex, że niektórzy nazywają je wręcz Kalex Cup. Niemiecka firma przekonała poszczególne ekipy do swoich produktów przede wszystkim ich nieprzyzwoicie wysoką jakością i powtarzalnością parametrów kolejnych egzemplarzy. Świat wyścigów motocyklowych jest w gruncie rzeczy bardzo konserwatywny - jeśli coś dobrze działa, zostaje tam na długo.

Kalex opublikował krótki film, w którym zaprasza do wnętrz swojej fabryki. Inżynieria miesza się tam z prawdziwą sztuką. Doskonały projekt jest dopełniany przez wyszukane procesy produkcyjne. Spójrzcie tylko na frezowanie elementów aluminiowych - to jak wizyta w pracowni rzeźbiarza.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę