tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Franco Morbidelli - udane testy w Jerez przed debiutanckim sezonem w MotoGP NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Franco Morbidelli - udane testy w Jerez przed debiutanckim sezonem w MotoGP

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.14, 11:52 Drukuj

Jednym z nowych zawodników w królewskiej klasie MotoGP będzie w nadchodzącym sezonie Franco Morbidelli, tegoroczny mistrz świata Moto2. W czasie ostatnich testów na torze w Jerez jeździł bardzo skutecznie i udowodnił, że jest gotów do startu w wyścigach na najwyższym poziomie.

Franco Morbidelli w sezonie 2018 będzie jeździł Hondą RC213V w ekipie Marc VDS, którą w MotoGP przez ostatnie dwa lata niezbyt udanie reprezentował Tito Rabat. Niedawne testy na torze Jerez były dla Włocha szansą na realną ocenę swoich możliwości za kierownicą nowego motocykla. Próba wypadła pomyślnie, Franco jeździł równo i chociaż do najszybszego Dovizioso stracił grubo ponad sekundę, ostatecznie zajął 11 pozycję, tuż za mocnymi zawodnikami ze środka stawki - Jackiem Millerem i Scottem Reddingiem.

__________________________________________

Franco ma więc przed sobą bardzo dużo pracy, ale widać, że podąża w bardzo dobrym kierunku i postawienie na niego było dobrą decyzją teamu Marc VDS. Sam zawodnik mówi, że musi zmienić nawyki i udoskonalać swoją jazdę od podstaw, w każdym aspekcie.Tor w Jerez jest obiektem wąskim i pełnym ciasnych zwrotów, a następne testy odbędą się na szybkim i szerokim torze Sepang, gdzie Morbidelli będzie mógł poznać pełnię możliwości nowego motocykla.

Warto zaznaczyć, że w przypadku Franco Morbidelliego historia zatoczyła piękne koło. Włoski zawodnik jest pierwszym absolwentem Akademii VR46, prowadzonej przez legendarnego Valentino Rossiego, który dostał szansę startu w klasie MotoGP. Tym samym wkład "Doktora" w historię wyścigów motocyklowych stał się jeszcze większy.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę