tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trójkołowce dla kierowców samochodów. Posłowie biorą się za zmiany w przepisach NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Trójkołowce dla kierowców samochodów. Posłowie biorą się za zmiany w przepisach

Autor: Raff 2018.09.10, 16:25 2 Drukuj

Motocykle trójkołowe, po stodwudziestkachpiątkach, również trafią do puli pojazdów, które można prowadzić na prawo jazdy kat. B. Urzędnicy wzięli się wreszcie za przepisy, które od dawna leżały w szufladzie.

Propozycję nowego przepisu zaproponował Paweł Szramka, poseł, który znany jest z troski o ułatwianie życia kierowcom. Proponuje on rozszerzenie uprawnień kategorii B także na pojazdy trójkołowe pod warunkiem, że kierowca posiada prawo jazdy od co najmniej 3 lat.

Taki zapis bardzo ułatwiłby życie osobom niepełnosprawnym, którzy, aby jeździć trójkołowcem, muszą dziś starać się o uprawnienia kategorii A.   Sejmowa Komisja Infrastruktury ma tą propozycją zająć się lada dzień.

Przepis ma dużą szansę na wejście w życie. Posłowie i urzędnicy mają pozytywne doświadczenia z rozszerzeniem uprawnień kat. B na motocykle 125 cm3 - po wprowadzeniu tych przepisów okazało się, że, mimo wielu obaw, liczba wypadków z udziałem motocykli proporcjonalnie nie wzrosła. Kierowcy tych pojazdów odpowiedzialni byli zaledwie za 0,6% wszystkich zdarzeń drogowych.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 0
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę