tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Team LRP Poland ponownie punktuje w FIM EWC
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Team LRP Poland ponownie punktuje w FIM EWC

Autor: Informacja prasowa 2022.06.06, 09:47 Drukuj

Motocykliści Teamu LRP Poland w bohaterskim stylu wywalczyli kolejne punkty w mistrzostwach świata FIM EWC, 24-godzinny wyścig na belgijskim torze Spa-Francorchamps kończąc w czołowej dziesiątce.

Dosiadająca BMW S1000RR, polska ekipa w Belgii stanęła przed bardzo trudnym zadaniem. Po groźnym wypadku w kwalifikacjach, mocno obolały Bartłomiej Lewandowski był w stanie pokonać podczas wyścigu tylko 40 okrążeń. Pozostałych 450 kółek przejechali na przemian jego zmiennicy, Dominik Vincon i debiutujący w barwach polskiego zespołu Holender Pepijn Bijsterbosch.

NAS Analytics TAG

Team LRP Poland musiał walczyć nie tylko z rywalami, ale także ekstremalnymi warunkami. Tor Spa-Francorchamps ma opinię jednego z najtrudniejszych i najbardziej wymagających obiektów na świecie, szczególnie po zmroku. Nad ranem nad liczącym blisko siedem kilometrów obiektem spadł deszcz, a następnie zmagania wstrzymano, gdy jeden z motocykli rozlał olej na mokrej nawierzchni.

Po trwającej ponad dwie godziny neutralizacji rywalizację wznowiono w ostatnich minutach, podczas których zawodnicy walczyli o wszystko na dystansie zaledwie kilku okrążeń.

Mimo wszystko motocykliści Teamu LRP Poland byli w stanie ukończyć rywalizację na dziesiątym miejscu w klasyfikacji łącznej i dziewiątym w klasie EWC, sięgając po kolejne cenne punkty do klasyfikacji generalnej, w której zajmują wysokie, siódme miejsce. 

"Chciałbym bardzo podziękować całemu zespołowi - mówi zawodnik i szef ekipy LRP Poland, Bartłomiej Lewandowski. - Po moim piątkowym wypadku zamiast trzema, dysponowaliśmy tak naprawdę 2,2 zawodnika, bo w wyścigu byłem w stanie przejechać zaledwie 40 okrążeń, co i tak było dla mnie ogromnym osiągnięciem. Dominik i Pepijn wykonali jednak na torze kapitalną robotę, a nasz zespół po mistrzowsku poradził sobie podczas wszystkich pit stopów, dzięki czemu mimo bardzo trudnych warunków sięgnęliśmy po kolejne punkty do klasyfikacji generalnej MŚ FIM EWC. Co prawda opuścimy kolejną rundę, ponieważ dla wielu ekip niezależnych wyprawa do Japonii jest zwyczajnie zbyt kosztowna, ale nadal mamy bardzo dużą szansę, aby podczas wrześniowego wyścigu Bol d’Or wywalczyć nasz najlepszy rezultat w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata". 

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr