tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wycigi motocyklowe Endurance 24h. Emocje ca dob
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wycigi motocyklowe Endurance 24h. Emocje ca dob

Autor: Pawe Kowalski 2023.04.11, 13:44 Drukuj

Motocyklowe wyścigi długodystansowe 24h FIM EWC (Endurance World Championship) to jedne z najbardziej wymagających, a jednocześnie emocjonujących zawodów motocyklowych na świecie. Historia tych wyścigów sięga już ponad pół wieku i jest ściśle związana z rozwojem motocyklowych sportów wytrzymałościowych.

Pierwsze wyścigi długodystansowe odbyły się już w latach 20. XX wieku, jednak dopiero w 1960 roku Federacja Motocyklowa (FIM) wprowadziła oficjalne mistrzostwa w tej kategorii. Pierwszym zwycięzcą mistrzostw był francuski zespół, który wygrał 24 godzinny wyścig na torze Monza we Włoszech.

NAS Analytics TAG

W ciągu kolejnych lat mistrzostwa te zyskały na popularności, a w 1980 roku FIM oficjalnie ustanowiła Endurance World Championship. Obecnie zawody składają się z serii czterech wyścigów, a zwycięzcą zostaje zespół, który zdobędzie najwięcej punktów w trakcie sezonu.

Wyścigi długodystansowe 24h FIM EWC odbywają się na różnych torach w Europie i Azji. Wśród najbardziej znanych torów, na których rozgrywane są te zawody, znajdują się między innymi Circuit Paul Ricard oraz Le Mans we Francji, Suzuka w Japonii i Spa w Belgii. Każdy z torów charakteryzuje się specyficznymi warunkami, co stanowi wyzwanie dla zawodników i zespołów.

Tradycją tych wyścigów jest nie tylko ich ekstremalny charakter, ale także atmosfera panująca na torze. Fani motocykli z całego świata gromadzą się, by wspierać swoich ulubionych zawodników, a w trakcie wyścigu cała scena motocyklowa żyje wydarzeniem, organizując liczne imprezy towarzyszące.

Wyścigi długodystansowe 24h FIM EWC to jedne z najbardziej wymagających i prestiżowych zawodów motocyklowych na świecie. Ich historia, tradycja i wyjątkowa atmosfera przyciągają zarówno zawodników, jak i fanów z całego świata, którzy chcą doświadczyć tego wyjątkowego wyzwania i emocji. Zawodnicy muszą w ciągu 24 godzin przejechać setki kilometrów, pokonując kolejne okrążenia toru, zmieniając się w trakcie wyścigu z jednego zawodnika na drugiego, a wszystko to przy maksymalnym wysiłku fizycznym i mentalnym.

Dwa polskie zespoły, LRP Team Poland oraz Wójcik Racing Team, od lat biorą udział w tych zawodach, rywalizując z najlepszymi ekipami z całego świata. Obie drużyny mają na swoim koncie wiele osiągnięć i sukcesów, a ich historia w FIM EWC jest pełna niezapomnianych momentów.

LRP Team Poland to zespół, który powstał w 2013 roku. Natomiast już w 2014 roku za sprawą Bartłomieja Lewandowskiego, z sukcesami rywalizuje w wyścigach długodystansowych. W skład zespołu wchodzą doświadczeni zawodnicy, którzy reprezentują Polskę na torach całego świata. W sezonie 2023 Ścigacz.pl objął patronat medialny nad zespołem LRP, dzięki czemu przy obopólnej współpracy będziemy mogli dzielić się z wami naszymi relacjami z wyścigów 24h. 

W naszych relacjach nie pomijamy nikogo, dlatego będziemy również gościć w boksach pozostałych zespołów, zwłaszcza tych z naszego kraju, czyli Wójcik Racing Team. 

Wójcik Racing Team to zespół, który od lat jest obecny na scenie wyścigowej i niejednokrotnie odnosił na niej sukcesy zwłaszcza w wyścigach długodystansowych. W skład zespołu wchodzą doświadczeni i ambitni zawodnicy, którzy nie boją się rywalizacji z najlepszymi.

Co przyniesie ten sezon, tego nie wie nikt. Ten sport jest tak nieprzewidywalny, jak chyba żaden inny. Tutaj bardzo dużo zależy od maszyny a ta jest poddawana ogromnym obciążeniom. Walka trwa do ostatniej minuty wyścigu i nie pozwala zmrużyć oka przez całą dobę. 

Żeby pokazać wam przedsmak tego co będzie się działo w trakcie sezonu, przedstawiamy krótki film będący prezentacją zeszłorocznego wydarzenia jakie miało miejsce na torze Paul Ricard we Francji. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr