tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Team LRP Poland punktuje na francuskim torze Le Mans, podczas pierwszeh rundy M FIM EWC
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Team LRP Poland punktuje na francuskim torze Le Mans, podczas pierwszeh rundy M FIM EWC

Autor: Informacja prasowa 2023.04.17, 09:53 Drukuj

Polski zespół ukończył 24 Heures Motos, wyścig pierwszej rundy motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC, na punktowanym, dwunastym miejscu w kategorii EWC i 22. pozycji w klasyfikacji łącznej. 

Na francuskim torze Le Mans za sterami BMW S1000RR na oponach Pirelli zmieniali się Dominik Vincon, Pepijn Bijsterbosch i Julian Puffe, którzy mimo trudnych warunków zakwalifikowali się do wyścigu na dwudziestej pozycji w stawce aż 54 ekip z całego świata.

NAS Analytics TAG

Po typowym dla siebie, kapitalnym starcie Vincon natychmiast przebił się na trzynaste miejsce, po czym ekipa kierowana przez Bartłomieja Lewandowskiego przez wiele godzin walczyła o finisz w pierwszej dziesiątce. Ostatecznie Vincon minął linię mety na 22. pozycji łącznie i 12. lokacie w klasie EWC. W trakcie trwającej 24 godziny rywalizacji polski zespół pokonał w sumie 754 okrążenia, czyli 3155 kilometrów. 

Po drodze motocykliści 25 razy zjeżdżali do alei serwisowej na zmianę opon i tankowanie, obsłużone perfekcyjnie przez młodych studentów Politechniki Wrocławskiej, pracujących pod okiem szefa technicznego Teamu LRP Poland, Marcina Kolanowskiego. 

Wspólnie przygotowali oni innowacyjny system wymiany przedniego koła w zaledwie trzy sekundy, który swój pierwszy sprawdzian w mistrzostwach świata zdał celująco, wzbudzając jednocześnie spore zainteresowanie ekip fabrycznych. 

Druga z czterech rund MŚ FIM EWC odbędzie się w połowie czerwca na belgijskim torze Spa-Francorchamps.  

"Kończymy nasz ósmy start w wyścigu w Le Mans z mieszanymi uczuciami - mówi szef zespołu, Bartłomiej Lewandowski- Z jednej strony wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Zawodnicy pokazali szybkie tempo, motocykl był niezawodny, a nasza ekipa techniczna wykonała świetną pracę podczas pit stopów. Jesteśmy na mecie i sięgamy po punkty, choć jeszcze kilka dni temu nasz start we Francji stał pod dużym znakiem zapytania po potężnym wypadku podczas oficjalnych testów. Możemy więc być dumni z pracy, jaką wykonaliśmy. Z drugiej strony czujemy spory niedosyt, bo miejsce w pierwszej dziesiątce straciliśmy nie z własnej winy, gdy Pepijn przewrócił się na oleju rozlanym przez innego zawodnika na zaledwie dwie godziny przed metą. Pozytywy z tego weekendu są jednak dla nas dodatkową motywacją przed kolejną rundą mistrzostw świata, podczas której znów spróbujemy powalczyć z ekipami fabrycznymi". 

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr