tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Team LRP Poland po raz smy wystartuje w legendarnym wycigu 24-godzinnym w Le Mans
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Team LRP Poland po raz smy wystartuje w legendarnym wycigu 24-godzinnym w Le Mans

Autor: Informacja prasowa 2023.04.13, 09:29 Drukuj

Motocykliści polskiego zespołu LRP Poland już w najbliższy weekend po raz ósmy wystartują w legendarnym, 24-godzinnym wyścigu MŚ FIM EWC w Le Mans z zamiarem podniesienia poprzeczki jeszcze wyżej. 

Rok temu ekipa Bartłomieja Lewandowskiego wywalczyła swój najlepszy rezultat w słynnym wyścigu 24 Heures Motos, kończąc zmagania na francuskim torze na szóstym miejscu w klasie EWC, po pokonaniu aż 3,3 tys. km. 

NAS Analytics TAG

W najbliższy weekend polski zespół wraca do Le Mans z zamiarem podniesienia poprzeczki jeszcze wyżej i zbliżenia się do podium. Charakterystycznego, żółto-czarnego BMW S1000RR z numerem 90 na oponach Pirelli dosiądą Dominik Vincon, Pepijn Bijsterbosch i Julian Puffe. 

Zawodnikiem rezerwowym i jednocześnie managerem będzie założyciel i szef zespołu, Bartłomiej Lewandowski, a szefem mechaników Marcin Kolanowski. Pod jego okiem w Le Mans ponownie pracować będą młodzi studenci i studentki Politechniki Wrocławskiej. 

Sezon MŚ FIM EWC składać się będzie z czterech wyścigów, w tym trzech 24-godzinnych klasyków; Le Mans, Spa-Francorchamps i Bol d’Or. Ubiegłoroczne zmagania Team LRP Poland zakończył na wysokim, dziesiątym miejscu w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata. 

Wyścig w Le Mans rozpocznie się w sobotę o 15:00 i potrwa 24 godziny. Relacje od startu do mety można śledzić na antenie Eurosportu 2 i w serwisie Eurosport Player.  

"Nie możemy się doczekać startu sezonu, który będzie jednocześnie dla mnie i dla całej ekipy początkiem nowego rozdziału - mówi Bartłomiej Lewandowski, najwyżej sklasyfikowany Polak w historii MŚ FIM EWC. - Dysponujemy bardzo szybkim składem zawodników, doskonale przygotowanym motocyklem i świetną, młodą ekipą mechaników. To połączenie kapitalnie spisało się już w Le Mans rok temu, dlatego w najbliższy weekend chcemy zrobić kolejny krok, podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej i zbliżyć do zespołów fabrycznych, których część pokonaliśmy już rok temu. Nie będzie to łatwe, bo na starcie w Le Mans znów ustawi się ponad 50 ekip z całego świata, ale po solidne przepracowanych testach jesteśmy gotowi do walki".

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl, profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr