tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocyklici Wjcik Racing Teamu o wos od podium w M
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Motocyklici Wjcik Racing Teamu o wos od podium w M

Autor: Informacja prasowa 2022.06.06, 10:02 Drukuj

Motocykliści Wójcik Racing Teamu byli o włos od wywalczenia swojego trzeciego podium w mistrzostwach świata FIM EWC, kończąc 24-godzinny wyścig na belgijskim torze Spa-Francorchamps na świetnym, piątym miejscu.

Trójka w składzie Dan Linfoot, Sheridan Morais i Balint Kovacs zakwalifikowała się do drugiej rundy MŚ FIM EWC na ósmej pozycji w stawce 38 zespołów i od samego początku 24-godzinnego wyścigu utrzymywała się w punktowanej, pierwszej dziesiątce. Nad ranem, w bardzo trudnych warunkach, wspierani przez PKN ORLEN podopieczni Grzegorza Wójcika awansowali nawet na trzecie miejsce, wyprzedzając dwa fabryczne zespoły. 

NAS Analytics TAG

Gdy na trzy godziny przed metą rywalizacja została wstrzymana z powodu oleju rozlanego na mokrym asfalcie, Yamaha R1 z numerem 77 jechała na wysokiej, piątej pozycji, jako drugi najwyżej sklasyfikowany zespół niezależny. Na tym etapie załoga pokonała aż 495 okrążeń. 

Po długim okresie neutralizacji motocykliści wrócili na tor na ostatnie dziesięć minut, tocząc typowo sprinterski pojedynek na finiszu. 

Piąte miejsce to trzeci najlepszy rezultat Wójcik Racing Teamu w MŚ FIM EWC, po drugiej lokacie wywalczonej w 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or w 2019 roku i trzeciej pozycji w 12-godzinnym wyścigu w Estoril w 2020 roku.

Pechowe zmagania ma za sobą z kolei druga załoga Wójcik Racing Teamu, startująca w klasie Superstock ekipa z numerem 777 w składzie Marek Szkopek, Kevin Manfredi i Danny Webb. 

Po wywalczeniu pole position w swojej kategorii w kwalifikacjach, w samym wyścigu motocykliści zaliczyli cztery wywrotki, ale byli w stanie kontynuować jazdę i ukończyć rywalizację na czternastej pozycji w swojej klasie. Nie było to łatwe, ponieważ ich motocykl wymagał poważnych napraw.

Trzecia runda MŚ FIM EWC odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia, kiedy to motocykliści zmierzą się w ośmiogodzinnym wyścigu na japońskim torze Suzuka. Do walki staną tam tylko załogi klasy EWC. Sezon dobiegnie końca w połowie września podczas 24-godzinnego wyścigu Bol d’Or na francuskim torze Paul Ricard. 

"Piąte miejsce w tak ekstremalnie trudnym i wymagającym wyścigu to dla nas ogromny sukces - mówi szef zespołu, Grzegorz Wójcik. - Ekipa 77 od startu do mety nie popełniła żadnego błędu, a oba nasze motocykle pracowały perfekcyjnie od startu do mety, podobnie jak nasi mechanicy. Co prawda zespół 777 przejechał wyścig z przygodami, ale takie są uroki tego sportu, szczególnie w tak trudnych warunkach. Mechanicy wykonali jednak kapitalną pracę, naprawiając bardzo szybko mocno uszkodzony motocykl. Bardzo dziękuję całej ekipie, a także naszym kibicom, którzy dopingowali nas od startu do mety. Teraz odliczamy już dni do wylotu do Japonii na legendarny wyścig Suzuka 8 Hours". 

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr