tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wjcik Racing Team znw na podium w Poznaniu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Wjcik Racing Team znw na podium w Poznaniu

Autor: Informacja prasowa 2022.07.05, 09:51 Drukuj

Zawodnicy Wójcik Racing Teamu aż sześć razy stawali na podium podczas wyścigów drugiej rundy motocyklowych mistrzostw Polski WMMP na torze w Poznaniu.

Junior wspieranej przez PKN ORLEN ekipy, zaledwie 15-letni Mateusz Molik, oba wyścigi klasy Supersport 300 kończył na drugiej pozycji, dzięki czemu z kompletem finiszów na podium jest drugi w klasyfikacji generalnej. 

NAS Analytics TAG

Ponownie dwukrotnie na podium w swoich klasach, odpowiednio Superbike i Superstock 600, stawali także Marek Szkopek i Artur Wielebski, którzy w Poznaniu w sobotę finiszowali na drugich, a w niedzielę na trzecich pozycjach.

Wielebski, który w niedzielę rozminął się ze zwycięstwem o zaledwie osiem dziesiątych sekundy, jest drugi w klasyfikacji generalnej Superstock 600. Szkopek zajmuje z kolei trzecią pozycję w tabeli prestiżowej kategorii Superbike. 

Mniej udany weekend ma za sobą Wiktor Ostrowski, który do Poznania przyjechał jako lider klasyfikacji generalnej klasy Superstock 1000 po dwóch majowych finiszach na podium. 22-latek w sobotę był czwarty, ale w niedzielę musiał wycofać się z rywalizacji z powodu usterki elektroniki. Ostrowski spadł co prawa na trzecie miejsce w tabeli, ale do lidera traci tylko 17 oczek.

Wyścigi trzeciej rundy WMMP odbędą się już w nadchodzący weekend na słowackim torze Slovakiaring. 

"To był weekend, który upłynął pod znakiem rewelacyjnego ścigania i wspaniałej atmosfery - mówi szef zespołu, Grzegorz Wójcik, który sam także ścigał się w Poznaniu w wyścigach Pucharu Polski klasy Sport 1000. - Po intensywnym początku sezonu i dwóch wymagających wyścigach 24-godzinnych w MŚ FIM EWC, chcieliśmy pokazać się także przed polskimi kibicami. Do Poznania zespół przyjechał więc w komplecie i myślę, że zafundował miłośnikom motorsportu wspaniałe widowisko. Dziękujemy za doping, a ja dziękuję także mechanikom za ciężką pracę i świetne przygotowanie naszych motocykli Yamaha. Prosto z Poznania jedziemy na kolejne wyścigi mistrzostw Polski, podczas których chcemy znów walczyć o podia".

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr