tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sukces włoskiej policji: odzyskano 17 zabytkowych skuterów Vespa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Sukces włoskiej policji: odzyskano 17 zabytkowych skuterów Vespa

Autor: Janusz Bębenek 2020.06.05, 14:53 Drukuj

Bolońska policja zatrzymała ciężarówkę zmierzającą z okolic Neapolu do Niemiec, w której ujawniono 17 zabytkowych, w pełni odrestaurowanych skuterów Vespa. Pochodziły one najprawdopodobniej z kradzieży i były przeznaczone do sprzedaży u naszych zachodnich sąsiadów. 

W ciężarówce na niemieckich blachach, którą podróżowało trzech mieszkańców regionu Kampania, oprócz skuterów znajdował się także zabytkowy Fiat 500. Przedstawione policjantom dowody rejestracyjne oraz tablice na przewożonych pojazdach okazały się fałszywe. Całą trójkę zatrzymano pod zarzutem kradzieży i fałszerstw, a po przeszukaniu wskazanej nieruchomości w okolicach Neapolu znaleziono kolejne pojazdy i aresztowano jeszcze jedną osobę. Łączna wartość zabezpieczonych pojazdów to niemal 100 tysięcy euro. 

NAS Analytics TAG

Policjanci z Bolonii działali w ramach akcji pod kryptonimem "Operazione 50 Special". Zabytkowe Vespy w dobrym stanie są we Włoszech wciąż spotykane w dużych ilościach. Kradzione egzemplarze są często przerzucane do Niemiec, gdzie po "wyczyszczeniu" i legalizacji ich dokumentów trafiają do obiegu i sprzedawane są za naprawdę poważne pieniądze. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę