tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Synna Husqvarna 400 Cross Steve"a McQueena wystawiona na sprzeda
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Synna Husqvarna 400 Cross Steve"a McQueena wystawiona na sprzeda

Autor: Konrad Bartnik 2018.07.18, 16:31 Drukuj

Steve McQueen, jedna z legend Hollywood, był również ogromnym fanem motocykli. Została po nim duża kolekcja jednośladów, z których wiele pojawiło się wraz z aktorem w znanych filmach lub czasopismach. Jedną z nich jest Husqvarna 400 Cross, która w październiku zmieni właściciela.

Husqvarna 400 Cross z 1970 roku była jednym z ulubionych motocykli McQueena. Wystąpił na niej w znanym filmie dokumentalnym "On any sunday", w którym wraz z grupą przyjaciół jeździł po bezdrożach Ameryki, dając tym samym impuls do wzrostu popularności turystyki w stylu enduro. Na tym samym motocyklu można go było również zobaczyć  na okładce magazynu "Sports Illustrated".

NAS Analytics TAG

th9Q68I33E

Egzemplarz Huski, który tym samym stał się częścią popkultury, będzie wystawiony na licytację przez znany dom aukcyjny Bonhams. Aukcja odbędzie się 6 października w trakcie imprezy Barber Vintage Festival w Birmingham w stanie Alabama.

Do motocykla dołączono szczegółową dokumentację, m.in. kartę pojazdu na której jako właściciel figuruje należąca do McQueena firma producencka Solar Productions. Nabywca  otrzyma również oryginalny formularz zgłoszeniowy do wyścigu Saddlebag 500 Senior Race, w którym aktor wziął udział w 1970 roku. W zestawie znalazł się również pewien amulet - szczęśliwa jednocentówka, zawinięta w plastikowy woreczek i wciśnięta przez Steve’a między silnik a ramę motocykla.

Nie wiemy oczywiście jeszcze, za jaką kwotę zostanie sprzedana Husqvarna 400 Cross, ale ceny maszyn z kolekcji znanego aktora-motocyklisty nie należą do najniższych. Jeden z jego motocykli Triumph zmienił niedawno właściciela za ponad 80 tysięcy dolarów (ok. 300 tysięcy zł).

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr