tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Shark Ridill - jakość i bezpieczeństwo za przystępną cenę (opis, opinia, cena)
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Shark Ridill - jakość i bezpieczeństwo za przystępną cenę (opis, opinia, cena)

Autor: Alonzo 2017.05.16, 15:02 1 Drukuj

Shark Ridill to jeden z podstawowych modeli francuskiego producenta, przeznaczony do użytku drogowego. Ten integralny kask z blendą zapewnia dobry poziom bezpieczeństwa i wygodę użytkowania, a wszystko to za stosunkowo nieduże pieniądze.

Zobacz produkt na stronie dystrybutora

NAS Analytics TAG

Skorupa Ridilla

Shark Ridill to następca będącego dosyć długo w ofercie firmy Shark - modelu S600. Skorupa Ridilla powstała z materiału termoplastycznego - tworzywa ABS, które jest twarde, wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Skorupa charakteryzuje się aerodynamicznym kształtem, wieloma przetłoczeniami, które stabilizują kask przy jeździe z większą prędkością oraz mają wpływ na obniżenie hałasu generowanego przez powietrze.

shark ridill threzzy 4       

Shark Ridill

Integralny kask z blendą przeciwsłoneczną.

kup5

Shark Ridill - wentylacja

O komfort termiczny podczas podróży w upalne dni dba wydajna wentylacja, którą tworzą trzy otwory - jeden na szczęce kasku oraz dwa, ułożone symetrycznie na jego szczycie. Rozmieszczenie tych otworów nie jest przypadkowe, bo zostało zaprojektowane przy użyciu skomplikowanej symulacji numerycznej CFD. Wszystkie otwory wentylacyjne wkomponowane są w skorupę kasku, co nie tylko go stabilizuje kask, ale także wpływa pozytywnie na obniżenie hałasu. Wentylację można zamknąć w rękawicach, co odbywa się bardzo łatwo. Szczelne zamknięcie otworów wentylacyjnych jest nieocenione w chłodne dni.

Wnętrze kasku Shark Ridill

W środku kasku znajdziemy wygodną wyściółkę, którą bezproblemowo możemy wyciągnąć do prania. Wyściółka ta jest na tyle miękka, by wygodnie dopasować się do głowy motocyklisty. Jej właściwości oddychające pozwalają na komfortowe użytkowanie kasku także w wysokich temperaturach otoczenia. Kask przystosowany jest również dla osób, które jeżdżą w okularach korekcyjnych.

Wizjer

Szyba kasku Shark Ridill powstała z odpornego na uszkodzenia mechaniczne poliwęglanu, który dodatkowo pokryty został w fazie produkcji warstwą anti-scratch. To czyni ją naprawdę trudną do zniszczenia czy zarysowania. Grubość szyby to zapewniające bezpieczeństwo 2,2 mm. Wizjer przystosowany jest do montażu dodatkowej, nieparującej szybki - tzw. antifoga.

Zdjęcie szybki, czy też jej wymiana, może odbyć się bez użycia narzędzi, dzięki łatwemu w obsłudze i prostemu w budowie mechanizmowi, jednak dzięki przeciwsłonecznej blendzie nie trzeba tego robić często. Szyba oprócz w pełni zamkniętej i w pełni otwartej ma jeszcze cztery ustawienia pośrednie.

Blenda

Nie ma to jak wbudowana w kask ochrona przed promieniowaniem UV. Dzięki blendzie, która sterowana jest wygodnym mechanizmem umieszczonym na szczycie kasku, słońce nie ma szans razić motocyklisty jadącego w Sharku Ridill.  Blenda jest wyposażona, podobnie jak wizjer główny, w warstwę anti-sctratch.

Zapięcie

Kask trzyma się na głowie motocyklisty dzięki szybkiemu w obsłudze i wygodnemu zapięciu z mikroregulacją o nazwie microlock. Zapięcie, czy rozpięcie kasku w rękawiczkach nikomu nie powinno sprawić problemu.

Waga Ridilla

Ciężar kasku to około 1470 gramów, co jest całkiem dobrym wynikiem. Dodatkowo dobre wyważenie Sharka Ridill sprawia, że praktycznie nie czuć go na głowie.

Podsumowanie

Kask Shark Ridill to propozycja dla każdego, kto za nie wysoką sumę chce się czuć bezpiecznie podczas codziennej jazdy jednośladem. Ten integralny kask, wyposażony w blendę, nadaje się na praktycznie każdy motocykli i skuter o przeznaczeniu drogowym. Na uwagę zasługuje fakt wielu ciekawych malowań, które powinny trafić w gusta każdego użytkownika jednośladów.

Cena

Za podstawową wersję kasku Shark Ridill w jednolitym malowaniu zapłacić trzeba niewiele ponad 620 zł (cena w maju 2017), natomiast wersję w wielokorowym malowaniu zakupić można w okolicach 730 zł.

Kaski Shark Ridill możecie kupić bezpośrednio w sklepie Ścigacza, zawsze z gwarancją najniższej ceny!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:Tomek 17/05/2017 07:07

Wad brak. Ideał.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę