tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nexx SX.100 - kask w cenie do 600 z
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nexx SX.100 - kask w cenie do 600 z

Autor: Alonzo 2017.06.22, 11:12 5 Drukuj

Szukając kasku integralnego w budżecie do 600 zł warto wziąć pod uwagę model SX.100 marki Nexx. Jeszcze do niedawna kosztował znacznie więcej, ale po ostatnich obniżkach SX.100 trafił na niższą i zarazem bardzo popularną półkę cenową.

Nexx SX.100 jest dostępny zarówno w wersji jednokolorowej, jak i z kilkoma, kolorowymi grafikami do wyboru. W przypadku wersji z grafiką, cena jest nieco wyższa, lecz uwzględniając jakość produktu, wciąż bardzo atrakcyjna.

NAS Analytics TAG

Pierwsze wrażenie

Trzymamy kask w ręku po raz pierwszy i nawet przez chwilę nie mamy wrażenia "taniości". Choć cena na poziomie niespełna 600 zł może sugerować coś innego, Nexx SX.100 jest kaskiem ze średniej półki i z powodzeniem konkuruje z droższymi modelami. Sytuację wyjaśnia informacja, że do niedawna model ten kosztował 799 zł, a teraz został objęty obniżkami głównego importera marki Nexx, czyli firmy Inter Motors.

Zobacz opisywany produkt na stronie dystrybutora

Skorupę Nexx SX.100 wykonano z ABS/Termoplastiku. Kask jest dostępny w szerokiej palecie rozmiarowej (od XS do 2XL), lecz wszystkie rozmiary w obrębie jednej wielkości skorupy. Powłoka lakiernicza nie budzi zastrzeżeń. Dobre wrażenie robi również wykonanie i spasowanie elementów wentylacji, uszczelek, czy wyściółki.

Producent zapewnia, że "najnowocześniejsze technologie badawcze" pozwoliły zredukować szumy powietrza w czasie jazdy i zapewnić znakomitą aerodynamikę. Żeby to zweryfikować, należałoby porwać kask na jazdę testową. Jazda nie jest jednak konieczna, aby szybko zauważyć, że wizjer w Nexx SX.100 gwarantuje bardzo szeroki kąt widzenia. Liczby potwierdzają nasze pierwsze wrażenie. W przestrzeni pionowej wspomniany kąt widzenia to 72 stopnie, a widoczność na boki - aż 225 stopni. Wartości wyraźnie przewyższające produkty konkurencyjne, nawet te z wyższej półki cenowej.

Wyposażenie

Nexx  SX.100 został standardowo wyposażony w wysuwaną blendę przeciwsłoneczną, wizjer z pinlockiem oraz dwa deflektory - podbródkowy i nosowy. Blendę wysuwamy przy użyciu specjalnego suwaka, umieszczonego z lewej strony kasku, tuż za wizjerem. Wysuwamy ją praktycznie do samego nosa, więc nikt nie powinien narzekać, że jest zbyt krótka. W pudełku, w zestawie znajdziemy również miękki pokrowiec do przenoszenia i przechowywania kasku.

W skład systemu wentylacji wchodzą dwa wloty przednie (na szczęce oraz części czołowej) oraz podwójny wylot powietrza z tyłu. Wloty przednie możemy otwierać i zamykać, a tylne pozostają na stałe otwarte.

Eksploatacja

System szybkiego wypinania wizjera X-Swift działa bardzo prosto i skutecznie. Łatwo można również wypiąć do prania demontowane wnętrze kasku wykonane z materiału X-Mart Dry, którego zadaniem jest niepochłanianie potu i zapewnianie nam stabilności termicznej. Zarówno blenda przeciwsłoneczna, jak i sam wizjer, mają filtr UV. Pod szyją zastosowano zapięcie z mikroregulacją. Nexx SX.100 w rozmiarze M waży 1525 g.

Podsumowując

Nexx SX.100 spełnia normę ECE 22.05. Poza wymienionym, standardowym wyposażeniem został również przystosowany do zainstalowania specjalnego dla tego modelu, fabrycznego interkomu X-com. W grupie budżetowej do 600 zł trudno będzie znaleźć temu produktowi godnego rywala. Relacja jakości do ceny jest tutaj utrzymana na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

Cena: 599 zł (wersje jednokolorowe) oraz 719 zł (wersje z grafikami wielokolorowymi)

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Autor: user 30/06/2017 07:30

daj jaki namiar

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr