tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nexx SX.100 - kask w cenie do 600 z
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nexx SX.100 - kask w cenie do 600 z

Autor: Alonzo 2017.06.22, 11:12 5 Drukuj

Szukając kasku integralnego w budżecie do 600 zł warto wziąć pod uwagę model SX.100 marki Nexx. Jeszcze do niedawna kosztował znacznie więcej, ale po ostatnich obniżkach SX.100 trafił na niższą i zarazem bardzo popularną półkę cenową.

Nexx SX.100 jest dostępny zarówno w wersji jednokolorowej, jak i z kilkoma, kolorowymi grafikami do wyboru. W przypadku wersji z grafiką, cena jest nieco wyższa, lecz uwzględniając jakość produktu, wciąż bardzo atrakcyjna.

NAS Analytics TAG

Pierwsze wrażenie

Trzymamy kask w ręku po raz pierwszy i nawet przez chwilę nie mamy wrażenia "taniości". Choć cena na poziomie niespełna 600 zł może sugerować coś innego, Nexx SX.100 jest kaskiem ze średniej półki i z powodzeniem konkuruje z droższymi modelami. Sytuację wyjaśnia informacja, że do niedawna model ten kosztował 799 zł, a teraz został objęty obniżkami głównego importera marki Nexx, czyli firmy Inter Motors.

Zobacz opisywany produkt na stronie dystrybutora

Skorupę Nexx SX.100 wykonano z ABS/Termoplastiku. Kask jest dostępny w szerokiej palecie rozmiarowej (od XS do 2XL), lecz wszystkie rozmiary w obrębie jednej wielkości skorupy. Powłoka lakiernicza nie budzi zastrzeżeń. Dobre wrażenie robi również wykonanie i spasowanie elementów wentylacji, uszczelek, czy wyściółki.

Producent zapewnia, że "najnowocześniejsze technologie badawcze" pozwoliły zredukować szumy powietrza w czasie jazdy i zapewnić znakomitą aerodynamikę. Żeby to zweryfikować, należałoby porwać kask na jazdę testową. Jazda nie jest jednak konieczna, aby szybko zauważyć, że wizjer w Nexx SX.100 gwarantuje bardzo szeroki kąt widzenia. Liczby potwierdzają nasze pierwsze wrażenie. W przestrzeni pionowej wspomniany kąt widzenia to 72 stopnie, a widoczność na boki - aż 225 stopni. Wartości wyraźnie przewyższające produkty konkurencyjne, nawet te z wyższej półki cenowej.

Wyposażenie

Nexx  SX.100 został standardowo wyposażony w wysuwaną blendę przeciwsłoneczną, wizjer z pinlockiem oraz dwa deflektory - podbródkowy i nosowy. Blendę wysuwamy przy użyciu specjalnego suwaka, umieszczonego z lewej strony kasku, tuż za wizjerem. Wysuwamy ją praktycznie do samego nosa, więc nikt nie powinien narzekać, że jest zbyt krótka. W pudełku, w zestawie znajdziemy również miękki pokrowiec do przenoszenia i przechowywania kasku.

W skład systemu wentylacji wchodzą dwa wloty przednie (na szczęce oraz części czołowej) oraz podwójny wylot powietrza z tyłu. Wloty przednie możemy otwierać i zamykać, a tylne pozostają na stałe otwarte.

Eksploatacja

System szybkiego wypinania wizjera X-Swift działa bardzo prosto i skutecznie. Łatwo można również wypiąć do prania demontowane wnętrze kasku wykonane z materiału X-Mart Dry, którego zadaniem jest niepochłanianie potu i zapewnianie nam stabilności termicznej. Zarówno blenda przeciwsłoneczna, jak i sam wizjer, mają filtr UV. Pod szyją zastosowano zapięcie z mikroregulacją. Nexx SX.100 w rozmiarze M waży 1525 g.

Podsumowując

Nexx SX.100 spełnia normę ECE 22.05. Poza wymienionym, standardowym wyposażeniem został również przystosowany do zainstalowania specjalnego dla tego modelu, fabrycznego interkomu X-com. W grupie budżetowej do 600 zł trudno będzie znaleźć temu produktowi godnego rywala. Relacja jakości do ceny jest tutaj utrzymana na naprawdę bardzo wysokim poziomie.

Cena: 599 zł (wersje jednokolorowe) oraz 719 zł (wersje z grafikami wielokolorowymi)

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
Komentarze 3
Poka wszystkie komentarze
Autor: user 30/06/2017 07:30

daj jaki namiar

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr