tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Buty motocyklowe Falco Oxegen 2 - prezentacja
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Buty motocyklowe Falco Oxegen 2 - prezentacja

Autor: Alonzo 2017.07.07, 09:42 Drukuj

Na stronie dystrybutora buty Falco Oxegen 2 są umieszczone w grupie "sportowe", choć w naszej opinii zasługują na zaliczenie ich do butów sportowo-turystycznych.

Falco Oxegen 2 to buty niezwykle uniwersalne, pasujące do większości typów motocykli, ze szczególnym naciskiem na nakedy, maszyny turystyczno-sportowe i turystyczne.

NAS Analytics TAG

Pierwsze wrażenie

Buty solidnie wykonane, wyposażone w sporą ilość ochraniaczy i usztywnień (w tym solidne usztywnienia pięt). Nie zabrakło też elastycznych wstawek poprawiających komfort i dopasowanie. Widać również, że producent modelu Oxegen 2, czyli firma Falco, pamięta o otworach wentylacyjnych. Zapięcie na suwak i mocny rzep. Pierwsze wrażenie pozytywne.

Więcej o opisywanym produkcie na stronie dystrybutora

Profilowana podeszwa zapewnia satysfakcjonującą sztywność. Zapięcie na rzep umożliwia w pewnym stopniu dopasowanie do grubości łydki. Falco Oxegen 2 dobrze wyglądają na nodze. Szkoda, że zabrakło do wyboru urozmaiconych opcji kolorystycznych. Dostępne są jedynie czarne. Jeśli chodzi o dostępność palety rozmiarów to mamy do wyboru zakres od 41 do 46.

Bezpieczeństwo

Producent chwali się zastosowaniem materiału określanego tajemniczą nazwą D3O. Jest to specjalna pianka ochronna, która zapewnia pełną elastyczność i nie krępuje ruchów, ale w momencie uderzenia twardnieje i rozprasza energię uderzenia, minimalizując ryzyko urazów. Falco Oxegen 2 wyposażono w sztywne ochraniacze pięt, kostek, palców, piszczeli i tylnej części łydki. Są tu również wymienne slidery. Buty posiadają certyfikat CE.

Wykończenie

Materiały zewnętrzne to skóra i poliuretan. Wewnątrz mamy oddychającą, szybkoschnącą i sprawnie odprowadzającą wilgoć od skóry wkładkę Air-Tech. Protektory piszczeli, pięt i kostek pełnią podwójną funkcję, bo poza ochroną, są jednocześnie wlotami powietrza. Falco Oxegen 2 mogą się ponadto pochwalić specjalnym procesem projektowania, uwzględniającym anatomię męskiej stopy, co ma zapewnić maksimum komfortu.

Cena

Falco Oxegen 2 szczęśliwie uplasowały się w kategorii butów do 700 zł. Ich cena wynosi dokładnie 699 zł, co w naszej ocenie, uwzględniając jakość wykonania i oferowany poziom ochrony, stanowi bardzo uczciwą i atrakcyjną ofertę.

buty sportowe oxegen 2 falco kolor czarny

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr