tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nolan N405 - nowy kask otwarty nie tylko na turystyczne wojae (opis, cena, opinia)
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nolan N405 - nowy kask otwarty nie tylko na turystyczne wojae (opis, cena, opinia)

Autor: Alonzo 2017.06.20, 16:50 Drukuj

Znacie powiedzenie, że lepsze jest wrogiem dobrego? Tak jest w przypadku znanego wszystkim i lubianego przez szerokie grono motocyklistów i użytkowników skuterów kasku Nolan N40. Nadchodzi nowe, lepsze, czyli następca tego modelu, model N405.

Zobacz opisywany produkt na stronie importera

NAS Analytics TAG

Skąd piątka w nazwie? Jest to po prostu 5 wersja kasku N40, w której zmiany zaszły na tyle daleko, że warto było podkreślić je modyfikacją nazwy. Nolan N405 został unowocześniony, poprawiono w nim system wentylacji (Air Booster), który po założeniu daszku staje się jeszcze bardziej wydajny - do centralnego wlotu powietrza wlatuje go po prostu więcej. Zmieniła się również wyściółka, która w tej chwili odpowiada za jak największy komfort przebywania w tym kasku. Zmienił się także mechanizm podnoszenia szyby, czy sama blenda. Ale zaraz, wszystko po kolei.

Skorupa

Skorupa, na której zbudowany jest kask Nolan N405, powstała z tworzywa o nazwie LEXAN. To tworzywo powstałe z poliwęglanu, ale superwzmocnione żywicą epoksydową - można powiedzieć, że Lexan to najtrwalszy poliwęglan na rynku. Skorupa występuje w jednej wielkości dla wszystkich rozmiarów kasków.

Szyba

Szyba wizjera w kasku chroni całą twarz motocyklisty. Jej kształt jest zaprojektowany tak, by chroniła, a jednocześnie nie ograniczała pola widzenia. Jest w pełni przezroczysta, posiada system antiscratch, który podwyższa jej odporność na zarysowania.

Mocowanie szyby

Mechanizm mocujący szybę pozwala na ustawienie jej w 6 pozycjach (w pełni otwarta, w pełni zamknięta oraz 4 ustawienia pośrednie). Mechanizm mocowania szyby skonstruowany jest tak, że da się wymienić szybę bez użycia narzędzi. Sam system nie jest intuicyjny, nie udało się nam dojść samemu w jaki sposób wymienić szybę - bez spojrzenia w instrukcję obsługi. Należy zrozumieć jego działanie, by móc zmienić szybę w miarę szybko. Pytanie tylko, kto i jak często w kasku otwartym, wyposażonym w blendę, będzie zmieniał szybę wizjera.

Blenda

Ochronę przed słońcem zapewnia wbudowana w kask blenda, która posiada filtr UV 400, a także system antifog oraz antyscratch.

Wnętrze kasku

Wnętrze kasku wyłożone jest antyalergiczną wyściółką Clima Comfort, którą można całkowicie wypiąć - np. do prania. Czynność ta jest nieskomplikowana i zajmuje dosłownie chwilę. Rozsądnie rozmieszczone plastikowe mocowania ustępują łatwo, nie trzeba się z nimi szarpać, a złożenie wszystkiego w jedną całość też nie sprawia kłopotu. Wyściółka też jest bardzo miła w dotyku, dzięki czemu przebywanie w kasku Nolan N405 należy do przyjemnych czynności.

Wentylacja

System Air Booster, zastosowany w kasku Nolan N 405 to majstersztyk. Działa bardzo dobrze i świetnie wygląda. Składa się z centralnego wlotu powietrza i wylotu z tyłu kasku. Tylny wylot wygląda jak spojler w sportowym bolidzie. Naprawdę robi wrażenie. Dodatkowo, po zamocowaniu daszku (dostępnego jako dodatkowe akcesorium) wydajność układu wentylacji się zwiększa, gdyż daszek kieruje strugi powietrza bezpośrednio do wlotu.

Zapięcie kasku

Zapięcie to znany wszystkim i lubiany precyzyjny mechanizm Micorolock. Dzięki regulowanemu zapięciu, każdy może szybko dopasować optymalną dla siebie długość paska pod szyją.

Systemy

Nolan N405 przystosowany jest do montażu nolanowskiego systemu komunikacji, czyli N-Com, ostrzegawczego światła ESS oraz systemu MCS II, czyli systemu komunikacji montowanego fabrycznie w motocyklach Honda Goldwing oraz w turystycznych Harelyach.

Podsumowanie

Nolan N405 to kask otwarty, więc przeznaczony do spokojnej jazdy. Nadaje się zarówno na mniejsze i większe skutery, jak i na motocykle typu cruiser czy też wielkie krążowniki. Dobra jakość wykonania, świetny materiał (LEXAN), z którego zrobiona jest jego skorupa, rewelacyjna wentylacja oraz możliwość montażu systemów komunikacji sprawiają, że N 405 może być zarówno idealnym kaskiem na wakacyjne motocyklowe wojaże, jak też na codzienne dojazdy do pracy. Cena? W okolicach 700 zł (czerwiec 2017) za kask w jednolitym malowaniu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr