tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Shark D-Skwal - integral z blend na kady motocykl
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Shark D-Skwal - integral z blend na kady motocykl

Autor: Alonzo 2017.05.30, 15:24 Drukuj

Lepsze jest wrogiem dobrego - według tej właśnie zasady integralny kask Shark D-Skwal zastąpił w ofercie francuskiego producenta model S-700, który cieszył się dużą popularnością i był bardzo doceniany przez motocyklistów. Sprawdziliśmy co ciekawego ma w sobie nowość od Sharka.

Shark D-Skwal to kask integralny wyposażony w blendę. Jest to propozycja dla wszystkich motocyklistów drogowych bez rozróżnienia, czy jeżdżą sportem, nakedem, turystycznym enduro czy krażownikiem. Kask ten jest dostępny w rozmiarach od XS do XL w aż jedenastu odmianach kolorystycznych.

NAS Analytics TAG

Zobacz produkt na stronie dystrybutora

Skorupa

Do jej wytworzenia użyto wtryskiwanego termoplastiku, materiału łatwo formowalnego i wytrzymałego. Dzięki użyciu tego tworzywa, możliwe było uformowanie skorupy w taki sposób, aby była jak najbardziej aerodynamiczna. Dzięki wygładzeniu strug powietrza opływających skorupę otrzymano kask cichy i stabilny - nawet przy dużych prędkościach.

Wyściółka

Wnętrze kasku stanowi antyalergiczna, oddychająca i w pełni wyjmowalna wyściółka. Dzięki temu nie ma problemu z jej praniem, więc twój D-Skwal zawsze będzie czysty i pachnący. Ponadto wyściółka zapewnia wygodę użytkowania osobom noszącym okulary korekcyjne.  Wyściółka jest przyjemna w dotyku, dobrze wykończona, a jej szwy nie odciskają się na twarzy. Duży plus dla D-Skwala.

Wentylacja

Za wymianę powietrza podczas jazdy przy zamkniętej szybce dba wydajny system wentylacji, w którego skład wchodzą 3 otwory - dwa wloty powietrza i jeden wylot. Wszystkie są słusznej wielkości, co zapewnia dobry przepływ powietrza. Otwory te są zabezpieczone przed wpadnięciem w nie niepożądanych pasażerów na gapę. Takie rozmieszczenie wlotów nie jest przypadkowe, zostało bowiem zaprojektowane w oparciu o cyfrowe symulacje.

Wizjer i blenda

Wizjer wykonany jest z przezroczystego tworzywa, które odporne jest na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Wizjer posiada filtr UV - podobnie jak przeciwsłoneczna blenda. Szybę wizjera można ustawić w 7 pozycjach (całkowicie otwarta, zamknięta oraz 5 pośrednich). Wizjer jest wyposażony w piny, które umożliwiają montaż Pinlocka. Blendę opuszcza i podnosi się jednym ruchem, za pomocą dźwigni umieszczonej przy mocowaniu wizjera z lewej strony kasku. Wygodne i sprawne rozwiązanie.

Zapięcie

Bezpieczne, szybkie, łatwe w obsłudze nawet w rękawicach, zapięcie D-Skwala to zapięcie mikrometryczne. Dzięki niemu zawsze dopasujesz wygodnie długość zapiętego już pod brodą paska.

Dodatki

Shark D-Skwal posiada dwa deflektory - brodowy, który zapobiega dostawaniu się podczas jazdy strug powietrza od dołu kasku, oraz nosowy, który ogranicza parowanie szyby. Te rozwiązania sprawiają, że użytkowanie D-Skwala staje się jeszcze bardziej wygodne.

Podsumowanie

Ten ważący ok. 1470 gramów kask, to solidna propozycja dla każdego, kto chce się czuć bezpiecznie, a jednocześnie nie ma ochoty na wydanie kilku tysięcy złotych. Za integrala od Sharka trzeba zapłacić około 770 zł (maj 2017) - za tę kwotę dostaniemy produkt w jednolitym malowaniu. Jest to rozsądna cena za przyzwoity kask.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr