tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Red Bull Imagination - druga edycja przeomowych zawodw [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Red Bull Imagination - druga edycja przeomowych zawodw [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.09.23, 10:57 Drukuj

Red Bull Imagination 2021 za nami. Te wyjątkowe zawody we freeride motocrossie, wymyślone przez Tylera Beremana i urzeczywistnione przez Jasona Bakera z Dream Traxx, ponownie odbyły się w Kansas. Zaproszeni zawodnicy zaprezentowali swoje najbardziej odjechane wizje podczas czterodniowej sesji dowolnej, aby ostatniego dnia pojechać najbardziej kreatywne linie w konkursie na czas.

Tyler i Jason konsekwentnie dążą do ewolucji freeride'u, a stworzony przez nich tor był większy, miał więcej przeszkód i możliwości ich wykorzystania. Zawodom towarzyszyła też nowa koncepcja, zlikwidowano miejsce startu i metę, co sprawiło, że to wydarzenie jeszcze bardziej odeszło od ograniczeń spotykanych w wyścigach i tradycyjnym freestyle motocrossie.

NAS Analytics TAG

W tym roku na torze zobaczyliśmy zawodników, którzy już podczas pierwszej edycji mierzyli się z tym wyjątkowym freeride'owym wyzwaniem:

- Tyler Bereman - czołowy zawodnik freeride motocrossu i 10-krotny medalista X Games,
- Colby Raha - złoty medalista X Games 2021, dziewięciokrotny medalista X Games,
- Ryan Sipes - wszechstronny mistrz motocrossu, enduro i flat track,
- Tom Parsons - złoty medalista X Games 2021, czterokrotny medalista X Games,
- Cole Seely - gwiazda supercrossu i motocrossu ponownie wracający ze sportowej emerytury,
- Vicki Golden - czterokrotna medalistka X Games i rekordzistka świata,
- Darryn Durcham - były zawodnik AMA Supercrossu i Pro Motocrossu.

Do nich dołączyli debiutujący na freeride'owym gigancie:

- Josh Hill - były zawodnik AMA Supercrossu i Pro Motocrossu, obecnie zawodnik freeride motocrossu,
- Jimmy Hill - medalista X Games.

W tym roku tor Red Bull Imagination mocno czerpał inspiracje z innych sportów akcji. Zawodnicy mieli kilka dni na zapoznanie i oswojenie się z tym gigantem, a następnie na przygotowanie swojej linii przejazdu, którą zaprezentowali przed panelem sędziowskim, w skład którego weszli: Robbie Madison, Jeremy "Twitch" Stenberg i Steve Haughelstine.

Przez trzy dni ekstremalnych sesji treningowych wszyscy zawodnicy spędzili długie godziny na torze próbując nowych przeszkód i układając swoje własne linie przjazdu.

Po sesjach treningowych nadszedł czas na zaprezentowanie swoich przejazdów sędziom, którzy musieli zdecydować, kto zostanie zwycięzcą Red Bull Imagination 2.0. Zadanie, jak zawsze, nie należało do łatwych.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr