tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Przewodniki motocyklowe - rozrywka, wiedza, inspiracja
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 950
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG

Przewodniki motocyklowe - rozrywka, wiedza, inspiracja

Autor: Konrad Bartnik 2018.02.05, 16:06 Drukuj

Początek roku to czas robienia wakacyjnych planów wyjazdowych. Często pojawia się wtedy pytanie o wartościowe kierunki, łączące w sobie typowo turystyczne atrakcje z fantastycznymi drogami, na których nasz motocykl będzie miał szansę się wykazać. Warto wtedy sięgnąć po jeden z książkowych przewodników lub poradników motocyklowych.

Kiedy opada świąteczno-sylwestrowa gorączka, zaczynamy poważnie myśleć o nadchodzących kilku ciepłych miesiącach, zwanych w środowisku motocyklistów po prostu sezonem. Niektórzy z nas, wiecznie zapracowani i często wciśnięci w tryby dużych korporacji, właśnie teraz zaczynają podchody, a czasem ciężkie boje z przełożonymi i działem kadr. Celem tych działań jest uzyskanie atrakcyjnego terminu wakacyjnego urlopu. Niestety - mamy dziś coraz mniej okazji na spontaniczne wypady, dlatego dokładnie planujemy wolny czas.

NAS Analytics TAG

Wiele wartościowych informacji na temat ciekawych kierunków wyjazdów i porad dotyczących przygotowania siebie i motocykla znajdziemy w internecie. Co ciekawe, rozwój sieci nie spowodował spektakularnego spadku popularności tradycyjnych, książkowych przewodników turystycznych. Profesjonalnie przygotowane publikacje, pełne świetnych zdjęć i sprawdzonych informacji mają po prostu swój urok. Można sięgnąć po nie w każdym momencie i nie kapitulują w sytuacji chwilowego braku dostępu do Internetu. Oprócz dostarczania wiedzy, stają się również inspiracją i stymulują ciekawość. Są również całorocznym, doskonałym pomysłem na prezent dla podróżującego motocyklisty. W sklepie Ścigacza znajdziecie kilka ciekawych, sprawdzonych i lubianych przez naszych klientów pozycji. Mamy również niespodziankę - kupując jeden z poniższych tytułów, otrzymacie od nas dużą naklejkę z naszym logo, która może ozdobić wasz motocykl lub posłużyć jako stylowa zakładka do książki.

"100 przełęczy alpejskich na motocyklu" oraz "100 nowych przełęczy alpejskich na motocyklu" - Heinz E. Studt

Możemy śmiało powiedzieć, że Alpy to prawdopodobnie najpopularniejszy motocyklowy kierunek turystyczny na świecie. To ogromne pasmo górskie ciągnie się przez setki kilometrów i obejmuje kilka europejskich krajów, ciężko więc opisać je zbiorczo w jednym, krótkim przewodniku. Setki fantastycznych, krętych dróg, biegnących od zielonych dolin do wietrznych, pokrytych śniegiem przełęczy do raj dla wszystkich fanów dwóch kółek. Jedną z najlepszych książek, traktujących o trasach w najwyższych górach naszego kontynentu, jest dwutomowy cykl, którego autorem jest niemiecki podróżnik, pisarz i fotograf Heinz E. Studt. "100 przełęczy alpejskich na motocyklu" oraz "100 nowych przełęczy alpejskich na motocyklu" zdobyły za naszą zachodnią granicą status obowiązkowej pozycji dla wszystkich motocyklowych turystów. Obie książki znakomicie sprzedają się także w Polsce. Ich największą zaletą jest ogromna porcja wiedzy, podana w przystępny i uporządkowany sposób. Znajdziecie tu łącznie 200 tras, doskonale opisanych i posiadających ciekawą historię. Nie są to przypadkowe, pojedyncze drogi, ale połączona ze sobą sieć. Za pomocą informacji znajdujących się w przewodnikach Studta zaplanujecie każdą, długą lub krótką podróż w Alpy.

"Najpiękniejsze podróże motocyklowe - Chorwacja" - Hans Michael Engelke

W tym przewodniku niemiecki podróżnik Hans Michael Engelke zabierze was na łącznie 11 wypadów po malowniczych, półdzikich trasach Chorwacji. Ten przyjazny i ciepły bałkański kraj jest od lat jednym z najpopularniejszych kierunków na rodzinne wyjazdy wakacyjne. Wciąż ma jednak również swój pierwotny urok, którego próżno szukać na zachodzie Europy. Trasy opisane przez autora prowadzą przez najbardziej znane regiony Chorwacji, m.in. po półwyspie Istria, wokół Dubrownika i po przygranicznych terenach Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny. Poznacie wyspy zatoki Kvarner (Krk, Rab, Cres, Lošinj) oraz Dalmacji (Pag, Hvar,Korčula, Murter i Brač) oraz atrakcje Makarskiej Riwiery. Przeczytacie również o widzianych z motocyklowego siodła górach Biokovo i Welebit, a także o trasach biegnących przez półwysep Pelješac i dookoła słynnego Parku Narodowego Krka. Hans Michael Engelke nie trzyma się wyłącznie dobrze utrzymanych, asfaltowych tras. Na swoim turystycznym enduro podróżuje również po szutrach i drogach lokalnych. Każdy etap opisany w książce to 2-3 dni ekscytującej jazdy, a poszczególne odcinki chorwackich tras można ze sobą łączyć, planując dłuższy wyjazd.

"Najpiękniejsze podróże motocyklowe - Pireneje" - Markus Golletz

Kolejna książka z tej serii to zachęta, by zgubić się w jednym z najbardziej tajemniczych miejsc zachodniej Europy. Pireneje - góry oddzielające Francję od Hiszpanii, to wciąż dziki region, pełen mieszających się kultur, języków i smaków. Autor, Markus Golletz, zaczyna od trzech propozycji francuskich tras dojazdowych do podnóża tych gór. Następnie przedstawia dziewięć ciekawych propozycji zobaczenia atrakcji wschodniej, środkowej i zachodniej części pasma Pirenejów. Opisom każdej z nich towarzyszy garść przejrzystych informacji praktycznych, dotyczących kempingów, restauracji, stanu dróg czy obowiązujących opłat. Trasy opisane w książce to m.in. szlak katarskich zamków i przełęczy Route des Cols, droga wzdłuż wybrzeża do przylądka Cap de Creus, tereny dzikiej Aragonii i wielokulturowe obszary Baskonii, Andory i Nawarry. Są tu również wypady wokół narodowych parków przyrody, słynnych skalnych karów, świętej góry Pic du Canigou oraz gór Sierra del Cadí. Na 144 stronach przewodnika znajdziecie również dziesiątki fantastycznych, działających na wyobraźnię zdjęć, które na pewno pomogą w podjęciu decyzji o wyjeździe.

"Wyprawy motocyklowe" - Robert Wicks

Dłuższy wyjazd na motocyklu to spore wyzwanie dla kierowców i ich maszyn. Zwłaszcza mniej doświadczeni podróżnicy szukają często informacji, jak przygotować pojazd do drogi, jakie opony i ciśnienie w nich będą najodpowiedniejsze do warunków wyjazdu, co ze sobą zabrać i jak radzić sobie z niespodziewanymi sytuacjami. Książka Roberta Wicksa to bogaty zestaw bezcennych wskazówek, opartych na doświadczeniu zebranym w czasie dalekich wypraw z dala od cywilizacji. Będą one przydatne nie tylko w czasie planowania wyjazdu na mongolskie bezdroża, ale także w czasie krótkiego wypadu na Mazury. "Wyprawy motocyklowe" to kompendium uniwersalnej wiedzy, która znajdzie zastosowanie przez wiele sezonów uprawiania turystyki motocyklowej. Pozycja obowiązkowa!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka podroze 950
    NAS Analytics TAG
    na gr