tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Ksika "Wyprawy motocyklowe" - recenzja
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Ksika "Wyprawy motocyklowe" - recenzja

Autor: Lovtza 2013.06.05, 11:49 Drukuj

Mówi się, że podejmowanie dobrych decyzji wynika z doświadczenia, niestety doświadczenia nabywa się poprzez podejmowanie złych decyzji. O ile błędna decyzja dotycząca wyboru chemii gospodarstwa domowego nie wiąże się z poważnymi konsekwencjami, o tyle błędne decyzje dotyczące motocyklowych wyjazdów tysiące kilometrów poza dom, a często także poza cywilizowane rejony świata mogą poważnie przełożyć się na bezpieczeństwo, koszty oraz odczucia związane z wyprawą. Jak wiadomo najlepiej uczyć się na cudzych błędach i korzystać z cudzego doświadczenia. Jednym ze sposobów jest tutaj korzystanie z dobrze opracowanych publikacji.

Motocyklowi podróżnicy będą mieli teraz odrobinę łatwiej, bowiem do sklepów i księgarń trafiła książka autorstwa motocyklowego podróżnika Roberta Wicksa. Pozycja o nazwie "Wyprawy Motocyklowe" ma zadanie pomagać, ułatwiać, ale także inspirować. Całkiem sporo jak za 54 zł, które musicie wysupłać za jej zakup. Jak my oceniamy tą publikację?  

NAS Analytics TAG

Oprawa książki jest na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobry papier, wysokiej jakości ilustracje, przejrzysty układ książki i dobrze opracowane rozdziały - wszystko jest tutaj starannie opracowane i uporządkowane.

Zawartość merytoryczna nie rozczarowuje. Autor opisuje w książce jak zaplanować wyprawę, jak dobrać dla siebie motocykl, co spakować, a co jest zbędnym balastem, jak pokonywać przeszkody terenowe, jak radzić sobie w sytuacjach awaryjnych oraz jak przygotować się na wiele sytuacji, których zaistnienia prawdopodobnie nigdy byście nie założyli przed wyjazdem z domu. Całość podana jest treściwie i bez lania wody. Co ważne czytając książkę nie sposób nie zauważyć, że wskazówki którymi dzieli się autor wzięły się z realnych sytuacji i rozwiązania prawdziwych problemów, a nie są jedynie zbiorem dobrych rad zebranych z Internetu i kawiarnianych opowieści. Przez to treść jest wiarygodna i przekonująca.

Jedynym niedostatkiem książki Wicksa jest daleko idąca koncentracja na aspektach technicznych podróżowania. Dowiecie się tutaj jak przygotować siebie i motocykl do wyjazdu, ale autor nie poświęcił wiele miejsca (zapewne dlatego że go nie miał w jednej książce) specyfice podróżowania w poszczególnych rejonach świata, w różnych strefach klimatycznych i w odmiennych obszarach kulturowych. Tutaj będziecie musieli uzupełnić swoją wiedzę zapoznając się z publikacjami dedykowanymi wyprawom np. w Himalaje. Niezależnie od tego "Wyprawy motocyklowe" pozostają lekturą obowiązkową dla motocyklowych podróżników, którzy lubią ruszać w trasę dobrze do niej przygotowani.

Nasza ocena (w szkolnej skali 1-6): 5-

Cena: 54 zł

Gdzie to kupić?

Książkę można kupić między innymi w sklep.scigacz.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr