tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polska autostrada w pierwszej dziesitce najdroszych na wiecie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polska autostrada w pierwszej dziesitce najdroszych na wiecie

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.03.03, 08:30 Drukuj

Stałe podnoszenie cen za przejazd autostradą A2 wreszcie zostało docenione - polska droga znalazła się w pierwszej dziesiątce najdroższych na świecie.

Ranking najdroższych dróg na świecie został stworzony przez australijską firmę ubezpieczeniową Budget Direct. Pod lupę wzięto odcinek prowadzący z Konina do Świecka, gdzie za przejechanie 268 kilometrów trzeba zapłacić 87 złotych. Jeżeli jednak ktoś ma trochę więcej czasu, to może ominąć jeden punkt poboru opłat korzystając ze starej trasy łączącej Poznań i Wrześnię.

NAS Analytics TAG

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się trasa Pennsylvania Turnpike, która prowadzi z Ohio do New Jersey. Za pokonanie 580 kilometrów trzeba zapłacić równowartość 357,72 PLN. Można jednak zaoszczędzić połowę tej kwoty decydując się na uiszczenie opłaty za pomocą systemu E-ZPass. Drugie miejsce zajmuje trasa Grossglockner Hochalpenstrasse, która ma zaledwie 47 kilometrów długości, ale za to oferuje spektakularne widoki. Za podróż wśród alpejskich krajobrazów trzeba jednak zapłacić około 170 złotych. Droga jest położona na wysokości 2504 metrów nad poziomem morza. Trzecie miejsce należy do Chorwacji, gdzie za przejazd autostradą od węzła Zagrzeb - Rijeka do Split-Dubrovnik trzeba zapłacić prawie 144 złote.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr