tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koniec ze szlabanami na autostradach. Elektroniczny pobr opat od 1 kwartau 2021
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koniec ze szlabanami na autostradach. Elektroniczny pobr opat od 1 kwartau 2021

Autor: Alonzo 2021.02.05, 19:50 3 Drukuj

W przyszłym roku czekają nas duże zmiany w użytkowaniu autostrad. Mają zniknąć szlabany z państwowych odcinków autostrad, a opłaty mają być pobierane elektronicznie. Dopilnuje tego nowa flota pojazdów Inspekcji Transportu Drogowego, wyposażona w nowoczesne lasery do skanowania tablic rejestracyjnych.

Jak ustalił dziennik.pl, Ministerstwo Finansów zawarło umowę na dostawę samochodów do czytania tablic rejestracyjnych. Będą one sprawdzały, czy ciężarówki prawidłowo uiściły opłatę za przejazd po polskich drogach. Będą to Fordy Focusy (32 sztuki) i Fordy Transit Custom (70 sztuk). Jak podaje dziennik.pl, pierwsza partia ma trafić do skarbówki w maju 2021 roku. Auta będą miały zainstalowane w "kogutach" nowoczesne kamery i czujniki, odczytujące tablice rejestracyjne i identyfikujące kategorię pojazdu. Wewnątrz będzie zainstalowany system, sprawdzający, czy kierowcy zeskanowanych pojazdów zapłacili za używanie polskich dróg.

NAS Analytics TAG

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań braki poboru opłat na państwowych autostradach mają przestać być potrzebne do końca przyszłego roku. Potem wszyscy będą mogli korzystać z systemu elektronicznego poboru opłat e-Toll. Dotyczy to wyłącznie tych odcinków autostrad, które są obsługiwane przez państwowe jednostki. Na autostradach, obsługiwanych przez prywatne firmy, mogą obowiązywać inne zasady. Dla osób, które nie będą korzystały z systemu e-Toll, mają być dostępne tradycyjne braki ze szlabanami.

Żeby umożliwić płynny ruch pojazdów, korzystających z e-Toll, na autostradach zostanie wyznaczony specjalny pas do płynnego przejeżdżania przez stacje kontroli. Kontrolę, czy przejeżdżający tym pasem kierowcy rozliczają swój przejazd elektroczninie, będą prowadziły Krajowa Administracja Skarbowa, policja, Straż Graniczna oraz Inspekcja Transportu Drogowego. Za brak opłaty będzie mandat w wysokości 500 zł z możliwością jego obniżenia do 400 zł, jeżeli zapłacimy go w ciągu 7 dni. Jeżeli nie będzie można ustalić kierowcy, który poruszał się danym pojazdem bez uiszczenia stosownej opłaty, mandat ma być nakładany na właściciela teog pojazdu. Możliwość rozliczania się e-Tollem oraz wyżej opisane wymogi i kary będą oczywiście obowiązywały również motocyklistów.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr