tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Opłaty za autostrady częściowo powrócą od 1 stycznia. Gdzie trzeba będzie szykować portfel?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Opłaty za autostrady częściowo powrócą od 1 stycznia. Gdzie trzeba będzie szykować portfel?

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.12.07, 06:42 Drukuj

Podczas tegorocznych wakacji rząd PiS puścił oczko w stronę kierowców motocykli i samochodów, udostępniając bezpłatnie dwa odcinki autostrad zarządzanych przez GDDKiA. Na zniesienie opłat udało się też namówić zarządcę autostrady A1. Od 1 stycznia 2024 r. sytuacja może się zmienić i trzeba będzie wyciągać portfele.

Od dnia 1 lipca 2023 r. obowiązuje zniesienie opłat na odcinku autostrady A2 pomiędzy Strykowem a Koninem oraz autostrady A4 na odcinku pomiędzy Wrocławiem a Sośnicą. Na bezpłatny przejazd mogą liczyć kierowcy samochodów do 3,5 t i motocykli. We wrześniu do "akcji" dołączyła firma zarządzająca autostradą A1 i otwarto bramki na autostradzie A1 pomiędzy odcinkami Rusocin i Nowa Wieś. Dzięki temu kierowcy pojazdów kategorii 1 i 1A mogą zaoszczędzić 30 zł w jedną stronę.

NAS Analytics TAG

Jak informuje Dziennik.pl, firma działa na podstawie instrukcji otrzymanej z ministerstwa infrastruktury. Ta mówi, że opłaty będą zniesione do 31 grudnia 2023 r., do godziny 23:59. To oznacza, że jeśli nic się nie zmieni, to od 1 stycznia 2024 r. pobór opłat na tym odcinku zostanie przywrócony.

W ramach swoich obietnic wyborczych partia rządząca zapowiadała, że zamierza rozmawiać z prywatnymi koncesjonariuszami o darmowych przejazdach zarządzanymi przez nich odcinkami autostrad. Choć było oczywistym, że to kiełbasa wyborcza, to jednocześnie po cichu wszyscy liczyli, że jedna z najdroższych autostrad na świecie, a więc autostrada A2, stanie się darmowa. Oczywiście rząd musiałby wtedy dogadać się z zarządcą, a za spełnienie obietnicy zapłacilibyśmy wszyscy niezależnie od tego, czy korzystamy z autostrady czy nie. Po wyborach sytuacja w rządzie jest w mocnych powijakach, więc pozostaje uzbroić się w cierpliwość w kwestii dalszych losów opłat za przejazdy autostradami.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę