tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Autostrady A2 i A4 bd darmowe na odcinkach koncesyjnych. Na tym koniec dobrych wiadomoci
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Autostrady A2 i A4 bd darmowe na odcinkach koncesyjnych. Na tym koniec dobrych wiadomoci

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.02.12, 15:20 Drukuj

Od zeszłego roku można za darmo korzystać z odcinków autostrad, będących pod opieką państwa oraz odcinkiem A1 pomiędzy Gdańskiem a Toruniem. Teraz zapowiedziano kolejne darmowe przejazdy, ale jest jeden poważny haczyk.

Darmowe autostrady dla określonych kategorii pojazdów były jedną z kiełbas wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Choć kierowcy ochoczo skorzystali z tego pomysłu, to nie pomogło PiS w wygraniu wyborów. Nowy rząd zapowiedział kontynuację tego pomysłu, a także prowadzi działania, żeby koncesyjne odcinki autostrad A2 i A4 też były darmowe. W tym planie jest jednak pewien haczyk.

Advertisement
NAS Analytics TAG

Jak poinformował rzecznik prasowy resortu infrastruktury, Rafał Jaśkowski ministerstwo nie zamierza przedłużyć koncesji na autostrady A2 i A4. To oznacza, że kierowcy muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość. Umowa koncesyjna dotycząca odcinka A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem wygasa dopiero w marcu 2027 r. Jeszcze dłużej poczekamy w przypadku jednej z najdroższych autostrad na świecie, a mowa o A2. Tu umowy koncesyjne wygasają dopiero w 2037 r.

Kto może skorzystać z darmowych przejazdów autostradami? Są one dostępne tylko dla kierowców samochodów osobowych oraz motocykli. Kierujący pojazdami pozostałych kategorii muszą nadal dokonywać opłat za przejazd. Dzięki temu GDDKiA będzie mieć fundusze na utrzymanie dróg.

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr