tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wracaj opaty za przejazd autostrad? Gdzie i kiedy znowu bdzie trzeba paci? Moliwe, e na A1 ju za dwa tygodnie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wracaj opaty za przejazd autostrad? Gdzie i kiedy znowu bdzie trzeba paci? Moliwe, e na A1 ju za dwa tygodnie

Autor: Andrzej Sitek 2023.12.12, 10:21 Drukuj

Od 4 września 2023 r. od godz. 12:00 cała autostrada A1 jest bezpłatna dla pojazdów osobowych oraz motocykli, łącznie z odcinkiem koncesyjnym. Bezpłatny jest więc przejazd trasą o długości 567 km od przejścia w Gorzyczkach do Trójmiasta. Ale ten przywilej ma ramy czasowe.

Zwolnienie z opłat dotyczy również odcinka koncesyjnego Gdańsk-Toruń. Koncesjonariuszem tego fragmentu trasy jest Gdańsk Transport Company. Zarządca tego odcinka otrzymał instrukcję od poprzedniego rządu, aby od 4 września 2023 r. od godziny 12:00 do 31 grudnia 2023 r. do godziny 23:59 wszystkie pojazdy kategorii 1 i 1A zostały zwolnione z opłat za przejazd AmberOne Autostradą A1.

NAS Analytics TAG

Darmowy przejazd autostradą A1 obowiązuje codziennie, a nie tylko w weekendy, jak było wcześniej. Czy opłaty wrócą już 1 stycznia 2024 roku? To oczywiście zależy od nowego rządu, który może przedłużyć darmowy przejazd lub nic nie robić, co automatycznie zakończy przejazdy A1 za darmo.

Co z pozostałymi autostradami zarządzanymi przez państwo? Od lipca br. nie płaciliśmy też na A2 między Koninem a Strykowem. Zmotoryzowani nie musieli również wnosić opłaty na A4 między Wrocławiem a Sośnicą.

Warto przypomnieć, że w toku kampanii wyborczej do parlamentu Prawo i Sprawiedliwość obiecało wyborcom bezpłatne autostrady. Opłaty miały być zniesione jeszcze przed wyborami. Częściowo tak się stało, bo 1 lipca br. weszła w życie ustawa, w myśl której zniesiono pobór opłat na autostradzie A2 Stryków-Konin oraz A4 Wrocław-Sośnica.

Ale jeżeli do końca grudnia nic się nie zmieni, od nowego roku wrócą opłaty za przejazd A1. Przed ich zawieszeniem kierowcy samochodów osobowych i motocykli płacili za przejazd tym odcinkiem 30 zł. W przypadku darmowych odcinków A2 i A4 nie ustalono ram czasowych, więc darmowe przejazdy będą obowiązywać do odwołania.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr