Policyjny dron-motocykl testowany w Dubaju

Autor: Konrad Bartnik 2017.10.12, 12:46 Drukuj

Policja w Dubaju rozpoczęła testy rosyjskiego drona firmy Hoverboard, który jest pilotowany jak motocykl. Maszyna z policjantem na pokładzie jest w stanie wznieść się na wysokość pięciu metrów i spędzić w powietrzu 25 minut.

Dubaj to jak wiadomo kraina ropą i walutą płynąca, więc działające tam służby publiczne nie liczą się specjalnie z groszem i użytkowane przez nie pojazdy należą do najnowocześniejszych i najdroższych na świecie. Wystarczy wspomnieć słynne Bugatti Veyron, używane w charakterze radiowozów. Ostatnio tamtejsza policja zaczęła testować dron-motocykl, który może skutecznie ścigać przestępców nad pofałdowanym terenem.

Maszynę Scorpion 3 wyprodukowała rosyjska firma Hoverboard. Jest to quadrocopter, czyli dron wyposażony w cztery śmigła, natomiast siodło i pozycja za kierownicą są typowo motocyklowe. Akumulatory drona pozwalają mu na 25 minut lotu, a maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć to 70 km/h. Z pilotem na pokładzie może się wznieść na wysokość maksymalnie 5 metrów. Udźwig pojazdu wynosi 300 kg.

Jeśli testy przebiegną pomyślnie i dubajska policja znajdzie zastosowanie dla tych pojazdów, to na pewno pojawią się one nad ulicami miasta. Pieniądze w końcu nie grają specjalnej roli.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę