Polski latający motocykl z silnikiem Hayabusy

Autor: Konrad Bartnik 2017.10.13, 11:28 1 Drukuj

Temat latających motocykli staje się coraz gorętszy. Polska firma Skynamo Aerospace pokazała na targach w Kielcach prototyp latającej maszyny, napędzanej potężnym silnikiem Suzuki Hayabusy.

W czasie ostatniego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach została pokazana niezwykła polska konstrukcja. Hoverbike Raptor to rodzaj latającego motocykla, w którym źródłem siły nośnej jest zestaw poziomo oraz pionowo umieszczonych śmigieł. To, co wyróżnia polski projekt na tle innych maszyn tego typu, to bardzo mocny, 330-konny silnik, pochodzący z Suzuki Hayabusa.

Prototyp Raptora jest na jeszcze w fazie testów naziemnych, próby w locie zaczną się na początku przyszłego roku. Produkcja seryjna, która będzie odbywać się w Wojniczu pod Tarnowem, ma ruszyć na wiosnę. Raptor jest pojazdem zaprojektowanym specjalnie dla wojska, producent nie wyklucza jednak sprzedaży wersji cywilnej. Szacunkowy koszt jednej maszyny to ok. 128 tysięcy dolarów.

Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę