tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polak jedzie motocyklem w zimie na Alask. 9 500 km przez Kanad
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polak jedzie motocyklem w zimie na Alask. 9 500 km przez Kanad

Autor: Daniel Wido 2024.02.11, 11:06 Drukuj

Marek Suslik White Wolf wreszcie nawija kilometry na koła, ale ma problemy z motocyklem. Jak radzi sobie z morderczą walką z zimnem i z przeciwnościami losu na dystansie 9 500 kilometrów między Montrealem i Alaską?

White Wolf wreszcie nawija kilometry na koła. Niestety boryka się z problemami technicznymi w motocyklu. Wyprawa od początku nie szła po myśli Marka. Najpierw ponad dwutygodniowe opóźnienie w dostarczeniu kontenera z motocyklem oraz autem serwisowym:

Advertisement
NAS Analytics TAG

» Motocyklem w zimie na Alaskę. Morze problemów do pokonania

Później kolejne dni w oczekiwaniu na wydanie kontenera, gdyż został skierowany na kontrolę szczegółową, po której oskarżono Marka o nielegalny przemyt substancji organicznych w postaci jednej deski oraz niewielkiej ilości błota zalegającego w zakamarkach samochodu:

» Nowe przygody White Wolfa. Według Kanadyjczyków Marek Suslik to przemytnik. Chodzi o deskę i trochę brudu

Wydawać by się mogło, że największym problem podczas zimowej wyprawy na Alaskę będą warunki atmosferyczne oraz ewentualne usterki motocykla. A tu proszę, takie zaskoczenie. Niestety po skierowaniu kontenera na dezynfekcję motocykl trzeba było rozebrać i osuszyć. Proces dezynfekcji odbywa się w hermetycznie zamkniętym kontenerze, gdzie dysze pod dużym ciśnieniem myją pojazd glikolem. Po taki zabiegu "Aurora" nie mogła odpalić, a wspomniany wcześniej glikol był wszędzie, nawet w hermetycznym wydawać by się mogło pojemniku na bezpieczniki.

 

Jak wspomina Marek w swoich wpisach na Facebooku glikol, najprawdopodobniej przez układ wydechowy, dostał się do komory spalania, czego następstwem w wielkim skrócie była pęknięta uszczelka pod głowicą.

Advertisement
NAS Analytics TAG

W sumie nie jest to jakaś bardzo poważna awaria, jednakże większym problemem była zdobycie nowej oryginalnej uszczelki na trasie wyprawy. Póki co, Marek zmierza na poklejonym motocyklu w kierunku Calgary, gdzie czeka na niego gotowy do montażu komplet uszczelek. Gorąco trzymamy kciuki za udaną naprawę oraz powodzenie całej misji. Dopiero teraz zacznie robić się ciekawie, gdyż na kolejne dni zapowiadane jest znaczne ochłodzenie i duże opady śniegu.

Advertisement
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Advertisement
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr