tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pirelli oficjalnym dostawc opon dla WSBK do roku 2023
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Pirelli oficjalnym dostawc opon dla WSBK do roku 2023

Autor: Janusz Bbenek 2019.10.28, 14:36 Drukuj

Włoski gigant oponiarski Pirelli przedłużył właśnie umowę z firmą Dorna, organizatorem Mistrzostw Świata Superbike. Zawodnicy będa jeździć na oponach tej marki co najmniej przez kolejne cztery sezony - do roku 2023 włącznie.

Aktualna umowa Pirelli i Dorny obejmuje jeszcze sezon 2020. Trwająca od 2004 roku współpraca obu firm z zespołami WSBK i zawodnikami układa się jednak na tyle dobrze, że od razu przedłużono ją na trzy kolejne sezony, aż do roku 2023. Jednocześnie ogłoszono, że od przyszłego sezonu używanymi we wszystkich klasach oponami będzie wyłącznie model DIABLO™ Superbike typu slick.

NAS Analytics TAG

Oznacza to, że od roku 2020 z najnowszych technologii skorzystają również klasy WorldSSP, World SSP300 oraz nowo utworzona klasa Yamaha R3 bLU cRU European Cup. Pirelli DIABLO™ Superbike zastąpią tam używane do tej pory, bieżnikowane opony DIABLO™ Supercorsa SC. Nowy kontrakt skomentowali przedstawiciele Pirelli i Dorny:

Roberto Righi, Pirelli: Sport motorowy od zawsze jest ważną częścią DNA naszej firmy. Współpraca Pirelli z FIM i organizatorami Mistrzostw Świata Superbike jest bez wątpienia jedną z najdłuższych i najbardziej udanych w historii wyścigów motocyklowych. Przedłużenie umowy oznacza przedłużenie naszej strategii, która w minionych latach pozwoliła oponom Pirelli stać się punktem odniesienia w segmencie opon sportowych i nie tylko. Mamy pełne zaufanie Dorny, organizatora i promotora cyklu WSBK, że razem będziemy w stanie kontynuować rozwój naszych produktów. Pozostaniemy również stabilnymi partnerami dla zawodników, zespołów i oczywiście producentów motocykli, dla których WSBK jest doskonałą platformą do rozwoju i promocji swoich maszyn.

Marc Saurina, Dorna WSBK: Pirelli na naszym pokładzie do sezonu 2023 to znakomita wiadomość dla całego cyklu WSBK. Osiągnięcie tak długiego wspólnego stażu pokazuje naszą silną i solidną relację. W roku 2023 będziemy obchodzić 20 rocznicę tej pełnej sukcesów współpracy. Rozwijane z roku na rok opony Pirelli, niezawodnie dostarczane dla całego padoku, to coś, co wszyscy przyjmujemy z wielkim zadowoleniem. Liczymy na dalszą wspólną przyszłość.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr