tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pirelli SCORPION™ Trail II wygrały test porównawczy opon dual sport magazynu "RiDE"
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pirelli SCORPION™ Trail II wygrały test porównawczy opon dual sport magazynu "RiDE"

Autor: Materiał partnera 2019.09.17, 15:58 1 Drukuj

Brytyjski magazyn "RiDE" przeprowadził dokładny test porównawczy uniwersalnych opon szosowo-terenowych. Zdecydowanym zwycięzcą okazał się model SCORPION™ Trail II firmy Pirelli, dla którego to już jedenaste wygrane porównanie z innymi oponami i potwierdzenie dominującej pozycji w segmencie dual sport.

Ty razem opony Pirelli SCORPION™ Trail II zostały docenione przez prestiżowy brytyjski magazyn motocyklowy "RiDE", który w najnowszym wydaniu opublikował test porównawczy opon przeznaczonych dla motocykli klasy adventure, do użytku zarówno na asfalcie, jak i poza nim. Szczegółowa analiza wszystkich aspektów pracy testowanych opon dała jednoznaczny wynik - Pirelli SCORPION™ Trail II to obecnie najlepszy model z segmentu dual sport dostępny na rynku.

W teście magazynu "RiDE" znalazły się ponadto modele Metzeler TOURANCE™ Next, Michelin Anakee Adventure, Dunlop Trailsmart Max, Bridgestone Adventure A41 oraz Continental Trail Attack 3. Opony Pirelli uzyskały 92 punkty na 100 możliwych, zostawiając za sobą produkty Continentala (90 pkt) i Bridgestone (88 pkt). Pozostałe modele nie przekroczyły granicy 80 punktów.

Redaktorzy magazynu "RiDE", Matt Wildee and Bruce Dunn, mają po 20 lat doświadczenia w testowaniu motocykli i opon. Zdecydowali się w tym przypadku na "ślepy test", nie wiedząc, jaki model zamontowano na maszynie, którą aktualnie jadą. Pozwoliło to na zachowanie maksimum obiektywizmu w ocenach. Skupiono się na takich cechach, jak łatwość i pewność prowadzenia, stabilność na prostych i zakrętach, komfort oraz odczucie z jazdy. Siłę i precyzję hamowania sprawdzano awaryjnie hamując z prędkości 70 mph, czyli ok. 113 km/h. Motocyklem testowym było Suzuki V-Strom 1000. Wybrano go ze względu na proste zawieszenie i brak rozbudowanej elektroniki, która mogłaby wypaczyć wyniki testu.

Pirelli SCORPION™ Trail II zdominowały to porównanie, zdobywając największą ilość punktów w niemal każdym ocenianym aspekcie. Finałowy werdykt magazynu "RiDE" jest jednoznaczny:

To znakomite opony, które poprawiają jakość jazdy V-Stromem 1000 pod każdym względem, bez kompromisów. Sprawiają, że motocykl wydaje się lżejszy, łatwiejszy w prowadzeniu i dający więcej frajdy.

To kolejny punkt na ścieżce sukcesu opon Pirelli SCORPION™ Trail II, potwierdzający pozycję lidera na rynku ogumienia dual sport. Od czasu wprowadzenia w 2015 roku wygrały już 11 testów porównawczych w najbardziej prestiżowych europejskich magazynach motocyklowych. Tym samym jest to jeden z najbardziej udanych modeli w historii motocyklowego oddziału firmy Pirelli.


Zdjęcia
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę