tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK: kalendarz wyścigów w sezonie 2020 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

WSBK: kalendarz wyścigów w sezonie 2020

Autor: Janusz Bębenek 2019.11.22, 17:20 Drukuj

FIM ogłosiła ostateczny kalendarz wszystkich rund cyklu World Superbike w sezonie 2020. Nie ma w nim rund w Ameryce i Tajlandii, pojawiły się za to wyścigi na torze Oschersleben w Niemczech.

W przyszłym sezonie zawodnicy oraz ekipy startujące w mistrzostwach świata motocykli produkcyjnych będą rywalizować w 13 rundach. Aż 10 z nich odbędzie się w Europie, co niestety w pewien sposób kwestionuje pierwszy człon nazwy "World Superbike". Po dwie rundy odbędą się we Włoszech i Hiszpanii.

NAS Analytics TAG

Sezon WSBK 2020 rozpocznie się 28 lutego na Phillip Island w Australii. Druga runda odbędzie się dwa tygodnie później w Katarze. To spora zmiana, ponieważ do tej pory wyścigi na torze Losail kończyły sezon. Marzec zapowiada się więc dla Katarczyków bardzo intensywnie - zaledwie tydzień wcześniej odbędzie się tam inauguracyjna runda MotoGP.

Trzecim przystankiem dla superbike’ów będzie Jerez w Hiszpanii, następnie Assen, Imola, Aragonia, Misano i Donnington Park. Brytyjska runda zakończy 5 lipca pierwszą część sezonu, po niej nastąpi 24-dniowa przerwa wakacyjna. Zawodnicy wrócą na tor 31 lipca w Oschersleben, które jest tegoroczną nowością w kalendarzu. Po Niemczech Portugalia, ponownie Hiszpania - tym razem Barcelona, Francja i na zakończenie sezonu Argentyna.

Jak widać z kalendarza WSBK zniknęły dwie rundy - na Laguna Seca w USA i w Buriram w Tajlandii. Oficjalną przyczyną, poza względami finansowo-logistycznymi, są kłopoty kalifornijskiego toru z miejscowymi władzami. Mistrzostwa świata superbike prawdopodobnie powrócą do USA w sezonie 2021, gospodarzem imprezy będzie jednak inny obiekt - tor Barber Motorsports Park w Alabamie.

2020-worldsbk-calendar-schedule

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę