tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Toprak Razgatlioglu w ekipie Yamaha oraz inne jesienne transfery WSBK
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Toprak Razgatlioglu w ekipie Yamaha oraz inne jesienne transfery WSBK

Autor: Janusz Bębenek 2019.10.03, 15:33 Drukuj

Zbliżająca się końcówka sezonu i rozstrzygnięta kwestia tytułu mistrzowskiego w cyklu World Superbike sprawiły, że zagęściło się od ogłoszonych decyzji personalnych, dotyczących kontraktów na przyszły rok. Wśród najważniejszych jest transfer wschodzącej tureckiej gwiazdy, Topraka Razgatlioglu z Pucetti Racing do fabrycznej ekipy Pata Yamaha.

W 31-letniej historii wyścigów World Superbike do tej pory wygrywali zawodnicy z 16 krajów. W miniony weekend dołączyła do nich Turcja, za sprawą Topraka Razgatlioglu, który w jubileuszowym, osiemsetnym wyścigu pokonał mistrza Jonathana Rea. Francuski tor Magny-Cours okazał się wyjątkowo łaskawy dla 22-letniego Turka - na dokładkę w niedzielny poranek wygrał tam ponownie, tym razem w krótkim wyścigu Superpole. Być może jesteśmy właśnie świadkami eksplozji talentu i formy tego zawodnika, który z powodzeniem zajmuje w sercach tureckich kibiców miejsce Kenana Sofuoglu, pięciokrotnego mistrza klasy Supersport.

NAS Analytics TAG

Wczoraj ogłoszono, że od przyszłego sezonu Toprak Razgatlioglu dołączy do fabrycznej ekipy Pata Yamaha, gdzie zajmie miejsce Alexa Lowesa. Decyzja ta nie jest do końca oczywista, ponieważ do tej pory w Pucetti Racing z powodzeniem jeździł na Kawasaki ZX-10R i logicznym kierunkiem wydawał się fabryczny team "zielonych", obok Jonathana Rea. Podobno głównym powodem, dla którego Toprak zdecydował się przyjąć propozycję Yamahy, był lekceważący stosunek zespołu Kawasaki, z jakim spotkał się w czasie lipcowego 8-godzinnego wyścigu na torze Suzuka, wygranym zresztą przez tę ekipę.

W przyszłym sezonie Razgatlioglu będzie więc zespołowym partnerem Michaela Van Der Marka. Nie są jeszcze znane dalsze losy Alexa Lowesa. Podobno może zająć miejsce Leona Haslama w fabrycznej ekipie Kawasaki.

Od dłuższego czasu wiemy również, że z fabrycznym zespołem Aruba.it Ducati żegna się Alvaro Bautista, który po raz kolejny będzie próbował zawalczyć o tytuł mistrzowski, tym razem na nowej Hondzie CBR1000RR. Jego miejsce zajmie Scott Redding, który po umiarkowanych sukcesach w MotoGP błyszczy w tym sezonie w cyklu British Superbike i z ekipą Be Wiser Ducati idzie w tej chwili na mistrza.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę