tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Barcelona doczy do kalendarza WSBK w sezonie 2020. Ciemne chmury nad GP Katalonii?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Barcelona doczy do kalendarza WSBK w sezonie 2020. Ciemne chmury nad GP Katalonii?

Autor: Janusz Bbenek 2019.10.30, 15:11 Drukuj

W przyszłym roku runda mistrzostw World Superbike zagości na słynnym torze w Montmelo pod Barceloną. Może to jednak równocześnie oznaczać, że w najbliższej przyszłości obiekt ten może pożegnać się z wyścigami MotoGP.

Firma Dorna Sports jest organizatorem dwóch najpopularniejszych serii wyścigów motocyklowych na świecie - MotoGP oraz World Superbike. Jedną z konsekwencji tej sytuacji jest to, że decyzje podejmowane w sprawach jednej z nich mają najczęściej wpływ również na drugą. Przykładowo, Dorna chętnie wysyła ekipy WSBK na jedną rundę na nowych obiektach, by sprawdzić, jak wypadają pod względem logistycznym i kosztowym, zanim pojawi się tam wysokobudżetowy cyrk MotoGP. Prawdopodobnie w najbliższej przyszłości testowane w ten sposób będą nowe tory w Indonezji i Wietnamie.

NAS Analytics TAG

Jednocześnie organizatorzy wyścigów WSBK unikają stałego utrzymywania rund z dala od Europy. Chodzi oczywiście o pieniądze. W przyszłym sezonie za oceanami rozegrane będą tylko trzy rundy z trzynastu. Otwierająca sezon na Phillip Island w Australii, w Argentynie i w Katarze. Tym samym maszyny superbike nie pojawią się już w Tajlandii oraz na Laguna Seca w USA. Zamiast nich odbędą się wyścigi na torze Oschersleben w Niemczech w sierpniu oraz w Barcelonie we wrześniu.

Katalońska prasa spekuluje, że decyzja Dorny może być przymiarką do rezygnacji z rundy MotoGP na torze w Montmelo. Być może nie od razu całkowicie, ale np. rotacyjnie, co drugi sezon. W tej chwili organizator ma umowę z zespołami MotoGP na 20 rund w sezonie, trwającą do roku 2021 włącznie. Jak już wiadomo, w tym właśnie sezonie do kalendarza ma dojść nowa runda na torze Mandalika w Indonezji. Jest wielce prawdopodobne, że zastąpi ona wyścig w Barcelonie. Po roku 2021 Dorna chce rozszerzyć kalendarz MotoGP do 22 rund, a w kolejce czekają kolejne obiekty, m.in. w Rio de Janeiro w Brazylii.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr