tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Tor Mandalika Circuit w Indonezji - nowa runda MotoGP od sezonu 2021 [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Tor Mandalika Circuit w Indonezji - nowa runda MotoGP od sezonu 2021 [FILM]

Autor: Janusz Bębenek 2019.07.18, 15:26 Drukuj

Już za niecałe dwa lata do kalendarza MotoGP dojdzie kolejna runda - w Indonezji. Zdecydowała o tym niezwykła popularność sportu motocyklowego w tym kraju, w tym oczywiście wyścigów klasy królewskiej, która w połączeniu z dużą liczbą ludności daje zarówno organizatorom, jak i ekipom oraz sponsorom bardzo dobre perspektywy. Już teraz ogromna grupa indonezyjskich kibiców przybywa co roku do Malezji, na rundę rozgrywaną na torze Sepang.

GP Indonezji odbywać się będzie na budowanym właśnie torze Mandalika Circuit, położonym na terenie luksusowego kompleksu turystycznego na wyspie Lombok, o powierzchni prawie 106 hektarów. To bardzo ciekawa, niezwykle malownicza i jak na tamtejsze warunki łatwo dostępna lokalizacja - tylko pół godziny lotu z obleganej przez turystów wyspy Bali.

NAS Analytics TAG

Nitka toru o długości 4,32 km będzie się wić wśród tymczasowych zabudowań hotelowych, które będą stawiane tylko na czas wyścigów, tak by móc przyjąć ok. 7700 gości. Przez resztę sezonu tor, który będzie pierwszym i jedynym torem ulicznym w MotoGP, otaczać będzie gęsta zieleń.

W przygotowaniu jest 50 tysięcy miejsc dla kibiców na trybunie głównej oraz 138 tysięcy w pozostałych częściach toru. Wszystkie kwestie formalne są już dopięte, a budowa ruszy w październiku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę