tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK: Testy w Jerez - Kawasaki najszybsze, debiut nowej Hondy Fireblade
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

WSBK: Testy w Jerez - Kawasaki najszybsze, debiut nowej Hondy Fireblade

Autor: Janusz Bębenek 2020.01.24, 11:24 Drukuj

Zakończyły się właśnie dwa dni testowe na hiszpańskim torze Jerez, w których wzięły udział ekipy przygotowujące się do sezonu 2020 w cyklu World Superbike. Swoją klasę potwierdził aktualny mistrz świata Jonathan Rea, który przejechał tylko 19 okrążeń, ale uzyskał najlepszy czas. Po raz pierwszy zobaczyliśmy na torze nową Hondę CBR1000RR-R Fireblade, na której Leon Haslam był najszybszy pierwszego dnia testów.

Pierwszy dzień testów w Jerez minął pod znakiem deszczowej pogody, przez co osiągane wyniki nie były miarodajne, a Jonathan Rea z Kawasaki w ogóle zrezygnował z jazdy. W tych warunkach najszybciej pojechał Leon Haslam na nowej Hondzie Fireblade, który uzyskał minimalnie lepszy czas od Michaela Van Der Marka z ekipy Pata Yamaha. Trzeci, ze stratą 6 sekund do Haslama, był debiutujący w WSBK Amerykanin Garrett Gerloff z satelickiego zespołu GRT Yamaha. 

NAS Analytics TAG

Drugiego dnia warunki pogodowe nieco się poprawiły, ale wciąż dalekie były od ideału. Zawodnicy i ekipy musieli zmagać się z nawierzchnią, na przemian przesychającą i zlewaną deszczem. Jonathan Rea z Kawasaki wyjechał na 19 okrążeń, które wystarczyły do uzyskania najlepszego czasu. O niecałe ćwierć sekundy wolniejszy był debiutujący w zespole Pata Yamaha Toprak Razgatlioglu, a trzeci czas dnia wykręcił Scott Redding, który po powrocie z niebytu i zdobyciu mistrzostwa w brytyjskich superbike’ach, zajął miejsce Bautisty w fabrycznym zespole Aruba.it Ducati. 

Kolejne miejsca przypadły debiutującemu w barwach fabrycznej ekipy Kawasaki Alexowi Lowesowi, Michaelowi Van Der Markowi oraz Leonowi Haslamowi. Zawodnik Hondy był tym razem szósty i o prawie 2 sekundy wolniejszy od Jonathana Rea. Przed ekipą HRC jeszcze naprawdę dużo pracy, choć w nowym modelu w końcu widać potencjał do walki z czołówką. Alvaro Bautista, który dopiero co przeszedł z Ducati, póki co nie błyszczy, przyzwyczaja się do motocykla z rzędową czwórką, którym nie jeździł od lat. Drugi dzień testów zakończył na ósmym miejscu. 

Przed nami kolejne jazdy testowe, tym razem w Portimao, a już 28 lutego startuje w Australii pierwsza runda nowego sezonu WSBK. Poprzedni, głównie dzięki "atomowemu" debiutowi Alvaro Bautisty na nowym Ducati V4R, przyniósł masę emocji. Póki co wydaje się jednak, że sytuacja wróciła do normy i Jonathan Rea dominuje nad konkurencją, tak jak robił to przez ostatnie 5 sezonów. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę