tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK: nowe przepisy ograniczające użycie aktywnej aerodynamiki w motocyklach
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK: nowe przepisy ograniczające użycie aktywnej aerodynamiki w motocyklach

Autor: Janusz Bębenek 2019.12.02, 10:26 Drukuj

Komisja techniczna World Superbike ogłosiła serię nowych przepisów na sezon 2020. Najważniejszą zmianą są nowe regulacje dotyczące aktywnej aerodynamiki, które ściśle limitują zakres pracy jej ruchomych elementów.

Bezpośrednim powodem wprowadzenia nowych przepisów jest pojawienie się najnowszej generacji Hondy Fireblade, wyposażonej w zestaw ruchomych elementów aerodynamicznych. Istniała obawa, że w wyścigowej wersji motocykla inżynierowie zainstalują znacznie bardziej efektywną wersję tego systemu, niż w wersji produkcyjnej, co zachwieje równowagę w stawce maszyn WSBK i da Hondzie znaczną przewagę. 

NAS Analytics TAG

Zgodnie z nowymi regulacjami, elementy aktywnej aerodynamiki, stosowane w maszynach wyścigowych, będą musiały mieć dokładnie taki sam zakres ruchu, jak te w motocyklach z salonu, nawet jeśli konstrukcja tych komponentów będzie pozwalała na więcej. 

Nowa Honda CBR1000R-RR została zaprezentowana na targach EICMA ze skrzydełkami mocowanymi na stałe w jednej pozycji. Bardzo możliwe więc, że ruchome elementy aerodynamiczne pojawią się dopiero w torowej wersji SP, będącej bazą dla motocykla WSBK. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę