tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowa Honda CBR1000RR Fireblade z aktywną aerodynamiką
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowa Honda CBR1000RR Fireblade z aktywną aerodynamiką

Autor: Janusz Bębenek 2019.09.06, 15:18 Drukuj

W sieci pojawiły się rysunki dołączone do wniosków patentowych dotyczących nowej generacji Hondy Fireblade, która ma pojawić się na rynku w sezonie 2020. Widać na nich elementy będące prawdopodobnie ruchomymi wingletami, stabilizującymi motocykl aerodynamicznie.

Nowa Honda Fireblade wciąż będzie napędzana litrową rzędową czwórką, co może być sporym zawodem dla tych, którzy czekali na jednostkę V4 rodem ze startującej w MotoGP RC213V. Nie zabraknie jednak innego rozwiązania, znanego ze świata wyścigów - aktywnych elementów aerodynamicznych. 

NAS Analytics TAG

Nie będą to jednak duże skrzydła, jak w Ducati Panigale V4R, tylko niewielkie elementy, dyskretnie zamontowane w owiewce, po dwa na stronę. Winglety Hondy będą ruchome, a do sterowania ich położeniem posłuży klasyczna linka, zamiast wyrafinowanych układów hydraulicznych czy pneumatycznych. Pozycja skrzydełek będzie zależała od aktualnych potrzeb dociążenia przodu - mocnego hamowania, ostrego startu lub ciasnych winkli. Bardzo prawdopodobne, że konkretne ustawienia aerodynamiki będą zintegrowane z wybranym stylem jazdy. 

Umieszczenie tego systemu w produkcyjnej wersji Fireblade’a z pewnością ma związek z wymaganiami homologacji do wyścigów World Superbike. Honda już dawno nie była na szczycie w tym cyklu, apetyt jest więc ogromny, tym bardziej, że w przyszłym sezonie kierowcą HRC zostanie znakomity Alvaro Bautista. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę