tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowa Honda CBR1000RR Fireblade z aktywn aerodynamik
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowa Honda CBR1000RR Fireblade z aktywn aerodynamik

Autor: Janusz Bbenek 2019.09.06, 15:18 Drukuj

W sieci pojawiły się rysunki dołączone do wniosków patentowych dotyczących nowej generacji Hondy Fireblade, która ma pojawić się na rynku w sezonie 2020. Widać na nich elementy będące prawdopodobnie ruchomymi wingletami, stabilizującymi motocykl aerodynamicznie.

Nowa Honda Fireblade wciąż będzie napędzana litrową rzędową czwórką, co może być sporym zawodem dla tych, którzy czekali na jednostkę V4 rodem ze startującej w MotoGP RC213V. Nie zabraknie jednak innego rozwiązania, znanego ze świata wyścigów - aktywnych elementów aerodynamicznych. 

NAS Analytics TAG

Nie będą to jednak duże skrzydła, jak w Ducati Panigale V4R, tylko niewielkie elementy, dyskretnie zamontowane w owiewce, po dwa na stronę. Winglety Hondy będą ruchome, a do sterowania ich położeniem posłuży klasyczna linka, zamiast wyrafinowanych układów hydraulicznych czy pneumatycznych. Pozycja skrzydełek będzie zależała od aktualnych potrzeb dociążenia przodu - mocnego hamowania, ostrego startu lub ciasnych winkli. Bardzo prawdopodobne, że konkretne ustawienia aerodynamiki będą zintegrowane z wybranym stylem jazdy. 

Umieszczenie tego systemu w produkcyjnej wersji Fireblade’a z pewnością ma związek z wymaganiami homologacji do wyścigów World Superbike. Honda już dawno nie była na szczycie w tym cyklu, apetyt jest więc ogromny, tym bardziej, że w przyszłym sezonie kierowcą HRC zostanie znakomity Alvaro Bautista. 

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr