tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK: dwa zwycistwa w Portimao i coraz bliszy tytu mistrzowski Jonathana Rea
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK: dwa zwycistwa w Portimao i coraz bliszy tytu mistrzowski Jonathana Rea

Autor: Janusz Bbenek 2019.09.09, 09:18 Drukuj

W czasie ostatniego weekendu wyścigowego WSBK w Portimao, aktualny mistrz świata Jonathan Rea wygrał dwa z trzech wyścigów, powiększając swoją przewagę punktową w klasyfikacji generalnej. W drugim niedzielnym wyścigu triumfował Alvaro Bautista, który wyszarpał to zwycięstwo na ostatnim okrążeniu.

Portugalską rundę WSBK zdominowali dwaj najszybsi zawodnicy w stawce - Jonathan Rea i Alvaro Bautista. W pierwszym wyścigu, który odbył się w sobotę, Rea dojechał na metę pierwszy, przed Chazem Daviesem z Ducati i Michaelem van der Markiem z Yamahy. W pierwszym zakręcie wyścigu doszło do kontaktu Daviesa z kolegą z zespołu Bautistą, w wyniku czego Hiszpan spadł na 16 miejsce, z którego ostatecznie udało mu się wywalczyć 4 pozycję.

NAS Analytics TAG

W niedzielnym Superpole podium podzielili Rea, Bautista i Lowes. Główny wyścig w niedzielę to ostra walka do samego końca pomiędzy Bautistą i Reą, w której minimalnie lepszy okazał się zawodnik Ducati. Dla Bautisty było to 15 zwycięstwo w tym sezonie, choć od ostatniego minęło ponad dwa miesiące. Podium uzupełnił Toprak Razgatlioglu.

Pełne wyniki wyścigów w Portimao znajdziecie na oficjalnej stronie WSBK: wyścig 1 (sobota), Superpole (niedziela), wyścig 2 (niedziela).

Jonathan Rea z przewagą 91 punktów nad Bautistą jest w tym momencie murowanym kandydatem do tytułu mistrzowskiego w sezonie 2019, który będzie już piątym w jego karierze.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr