tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pierwszy weekend wakacji obfitował w wypadki drogowe. Policja uruchomiła mapę zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Pierwszy weekend wakacji obfitował w wypadki drogowe. Policja uruchomiła mapę zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.06.28, 23:27 Drukuj

Policja podsumowała pierwszy weekend wakacji i po raz trzeci uruchomiła internetową mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, która ma przemówić do wyobraźni kierowców. Od rozpoczęcia sezonu urlopowego zginęło już 12 osób.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji poinformowało, że w pierwszy weekend wakacji doszło do 224 wypadków, w których zginęło 12 osób, a 266 zostało rannych i niestety liczby te będą coraz wyższe, ponieważ wakacje dopiero się zaczęły. W porównaniu z ubiegłymi latami sytuacja jest jednak nieco lepsza - w 2019 roku, w pierwszy weekend wakacji zginęło 19 osób i doszło do 287 wypadków, a liczba rannych wyniosła 333 osoby.

NAS Analytics TAG

Policja ponownie uruchomiła internetową mapę wypadków drogowych, która będzie działać przez całe wakacje. To już trzecia edycja akcji mającej na celu pokazanie skali problemu i pobudzenie wyobraźni kierowców. Paradoksalnie, do największej liczby zdarzeń dochodzi w słoneczne dni, kiedy wydaje się, że warunki są wręcz idealne do podróżowania. Takie warunki usypiają czujność kierowców i kończą się zdarzeniami podobnymi do tego z miejscowości Budy-Grzybek, gdzie 27-letni kierujący jadąc z nadmierną prędkością uderzył w słup energetyczny. Wypadek zakończył się śmiercią kierowcy i pasażera.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę