tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Czwartkowa akcja "Prędkość" na drogach. Należy spodziewać się wzmożonych kontroli
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Czwartkowa akcja "Prędkość" na drogach. Należy spodziewać się wzmożonych kontroli

Autor: Andrzej Sitek 2021.07.08, 09:17 Drukuj

To kolejna z zaplanowanych akcji pod wspólną nazwą "Prędkość". Zgodnie z komunikatem Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, funkcjonariusze skupią się dziś (tj. 08.07.2021) na kontroli prędkości i egzekwowaniu prawa w przypadku kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.

Policja zajmie się kontrolą w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do przekraczania prędkości przez kierowców, natomiast wsparcie akcji udzielą również funkcjonariusze z grupy Speed.

NAS Analytics TAG

Poza sprawdzaniem, czy kierowcy nie ignorują przepisów i znaków drogowych dotyczących ograniczeń prędkości, policja będzie weryfikować stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i upewniać się, że nie doszło do innych wykroczeń w ruchu drogowym.

Służby zamierzają nie tylko dyscyplinować kierowców, ale również instruować i uczulać na zagrożenia, jakich kierujący mogą spodziewać się na drogach, szczególnie w rozpoczynającym się okresie wakacyjnym.  

Jednocześnie mundurowi zapowiadają, że będą z całą stanowczością ścigać i karać wszelkie przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. Tylko w pierwszej połowie bieżącego roku za jazdę w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h policja zabrała prawo jazdy ponad 32 tys. osobom.

Policja przypomina, że niedostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń na drodze, a także warunków na niej panujących, np. zwiększonego ruchu kołowego, jest najczęstszą przyczyną wypadków. Akcja "Prędkość" ma na celu powstrzymanie kierowców zbyt mocno dociskających pedał gazu.  

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę